Posle Mege, Partizana i Budućnost položila oružje u Novom Mestu i postavila negativni rekord u ABA ligi!

Katastrofalna prva četvrtina nenadomestiva za podgoričane! Krka slavila 69:64.

Znala je Dvorana “Leona Štuklja” da bude neugodna za ekipe kojima je prsten ABA lige imperativ, a ove sezone su tri ekipe koje konkurišu za ple-of pretrpele poraz, uz činjenicu da Cedevita i Crvena zvezda još nisu putovali u Novo Mesto ove sezone.

Kada bi neko pogledao semafor posle prvih 9 minuta igre, pomislio bi da je u pitanju grafička greška, ali nije. Ovosezonski evroligaš je poslednjeplasiranoj ekipi ABA lige ubacio samo dva poena, a rezultatom (18:5) posle prve deonice, postavljen je i rekord ovosezonske ABA lige. Naime, Budućnost je ekipa koja je u jednoj četvrtini postigla najmanji broj poena. Nisu se izabranici Aleksandra Džikića proslavili ni u drugoj deonici u kojoj su bili nešto efikasniji, ali opet prvo poluvreme završili sa svega 19 poena (34:19).
Jako loš šut iz igre Budućnosti, iskoristila je Krka da održi optimalnu razliku koja je konstantno bila na granici dvocifrene. U drugom poluvremenu su “Đetići” uspeli da dođu do kakvog-takvog napadčkog ritma, čak i da priđu domaćima na svega -5 (64:59), ali ne i da preokrenu rezultat. Na sinoćnjem meču debitovali su Bel i Bitadze u dresu Budućnosti, a partija Goge Bitadzea može se smatrati najboljim što je Budućnost pružila u Dvorani “Leona Štuklja”.

Budućnost su predvodili Popović sa 16, Bitadze 12, K.Klark 12 i Džekson 12 poena. U pobedničkoj ekipi Đapa 11, Lapornik 12, dok su Balažic i Osolnik postigli po 10 poena.

Budućnost je ovim porazom na deobi trećeg mesta sa Megom, sa dve pobede više od petoplasiranog Partizana. “Plave” do kraja regularnog dela očekuju tri jako teška gostovanja, najpre Crvenoj zvezdi (u sledećem kolu), a kasnije i Partizanu, odnosno Megi, pa trenutni skor od 8:4 sigurno da ne garantuje plej-of ove sezone. Krka je ovom velikom pobedom protiv šampiona Jadrana ostala na poslednjem mestu tabele, ali sa istim učinkom kao i Olimpija, Zadar, Mornar i Igokea.