Pobeda Zvezde, slab otpor Cibone

Crvena Zvezda je večeras u Pioniru slavila pobedu protiv Cibone i tako se pridružila timovima na vrhu tabele (75:58).

Crvena Zvezda je već do poluvremena vodila sa sedamnaest razlike, a u drugom poluvremenu viđena je igra niskog inteziteta uz dosta ličnih grešaka naročito sa Zvezdine strane.

aba-liga.com Branko Lazic (Photo: Crvena zvezda Telekom)

aba-liga.com
Branko Lazic (Photo: Crvena zvezda Telekom)

Cibona je odigrala vrlo lošu utakmicu, bez samopouzdanja , bezidejna i neorganizovana u napadu, sa dosta izgubljenih lopti i problemima u odbrani. Sa druge strane, Zvezda je igrala sa pola snage, agresivno u odbrani i sa dobrim defanzivnim skokom (24), a trener Radonjić je iskoristio visoku prednost sa poluvremena da podjednako podeli minutažu među igračima.

Najefikasniji u Crvenoj Zvezdi bili su Simonović koji je postigao 19 poena i Jović sa 15. U Ciboni je sve spalo na leđa Jagodić- Kuridže koji je zabeležio 21 poen, a Florens je jedini koji ga je kako-tako ispratio sa 12 (iz 11 šuteva), ali uz 6 izgubljenih lopti.