Pobeda Olimpije na otvaranju ABA lige

Relativno lako tim iz Ljubljane dolazi do prve pobede u novoj sezoni.

U prvoj utakmici ABA lige u sezoni 2018/19 Olimpija je ubedljivo savladala Mornar u Ljubljani rezultatom 87-76.

Od prvoga minuta domaćini su vodili i konstantno su kontrolisali ritam i rezultat utakmice. Ekipa Mihaila Pavićevića konstantno je pokušavala da se šutevima vrati u meč, međutim retko su uspevali da se vrate u rezultatski egal. U drugom poluvremenu Olimpija je podigla procente šuta za tri poena i tako uspela da stvori ogromnu razliku koja je u jednom trenutku iznosila i +30, međutim do kraja je Mornar uspeo da ublaži poraz.

Do prve pobede u novoj sezoni Olimpiju su predvodili sa po 16 poena Mirza Begić (9 skokova) i Blaž Mesiček (7 asistencija), a Dražen Bubnić dodao je 14 poena. Na drugoj strani najefikasniji bili su Nemanja Vranješ sa 12, Uroš Luković sa 11 (i 11 skokova) i Strahinja Mićović sa 10 poena.