Olimpija slavila nakon produžetka protiv Igokee

Olimpija sačuvala bodove u Ljubljani nakon velike borbe. Gostima iz Aleksandrovca nije pomoglo ni 35 poena Dezija Vašingtona.

Prvo poluvreme se igralo u serijama. Igokea je bolje počela i povela na startu sa 0:6, međutim domaći su krajem prve i početkom druge četvrtine uzvratili sa nizom od 13 poena i tako u jednom trenutku imali visokih 12 poena prednosti(27:15). Tada je na scenu stupio američki plejmejker šampiona Bosne i Hercegovine. Dezi Vašington je uvezao 10 poena, a Igokea je napravila seriju 15:0 za preokret i vođstvo(27:30). Ipak, američki trio domaćih predvođen Telorom Betlom je vratio plus na stranu domaćih, pa je na poluvremenu rezultat bio 39:35.

U nastavku su obe ekipe rano ušle u bonus pa je viđen festival slobodnih bacanja u trećoj četvrtini, a u tom ritmu se bolje snašao domaći sastav koji je treću deonicu okončao u svoju korist rezultatom 23:18. Olimpija je sredinom četvrte četvrtine otišla na maksimalnih +12(73:61) i kada se činilo da je pitanje pobednika rešeno, Dezi Vašington i Vuk Radivojević su uspeli da spuste razliku na samo 3 poena zaostatka(76:73), ali tada je veliku trojku sa 8 metara pogodio Jan Špan. Poslednju nadu gostima je dao Đorđe Milošević sa svojih 7 poena u finišu(83:81), a nakon izgubljene lopte Betla, Radivojević je poentirao za 83:83. Poslednji šut u regularnom delu utakmice je imao Gregor Hrovat, ali nije pogodio, pa je utakmica otišla u produžetak.

Igokea je poenima preko Nikole Gajića i Đorđa Miloševića bolje otvorila dodatnih 5 minuta(83:87), ali je Olimpija uzvratila serijom 5:0 pa je Dragan Bajić bio prinuđen da zove tajm-aut. U poslednju minutu se ušlo pri rezultatu 92:91, napad je imao domaći tim i poentirao preko Džordana Morgana za 94:91. Na drugoj strani su šut za drugi produžetak imali Vuk Radivojević i Danilo Šibalić, međutim nisu bili precizni, pa su bodovi ostali u Ljubljani. Konačan rezultat je bio 95:93.

OLIMPIJA – IGOKEA 95:93 (21:13, 18:22, 23:18, 21:30, 12:10)

Olimpija: Kastrati 2, Barbarič 0, Radulović 2, Oliver 14, Špan 13, Bubnić 8, Badžim 0, Morgan 20, Betl 16, Jurček 0, Hrovat 20

Igokea: Ponjavić 0, Gajić 6, Glogovac 2, Nikolić 0, Vašington 35, Milošević 19, Jevtović 4, Radivojević 8, Ljubičić 4, Šibalić 8, Vuković 0, Rikić 7