Peta pobeda Crvene Zvezde!

Izabranici Dejana Radonjića, slavili su na gostovanju u Novom Mestu, rezultatom 56:67, a najveći deo posla odradjen u prve dve četvrtine.
Sjajna partija reprezentativca Srbije, Stefana Jovića, nosila je crveno bele do pobede nad Krkom. Ovo je bila peta pobeda u pet utakmica za ekipu Crvene Zvezde i sada su na tabeli izjednačeni sa podgoričkom Budućnošću i večitim rivalom, ekipom Partizana, dok je za Krku ovo četvrti poraz i uz to imaju samo jednu pobedu.

Kao što smo već napomenuli, sjajna rola Stefana Jovića ostavila je utisak da ekipa sa njim na parketu i bez njega nije ista. Meč je završio sa 14 poena, 7 asistencija, tri skoka i dve ukradene lopte. Dvocifren je bio još i Marko Gudurić sa 11 poena, 5 skokova i 4 asistencije kao i Branko Lazić sa 10 poena.
Bilo je evidentno da je Dejan Radonjić pokušavao da odmori svoje igrače što više za predstojeći susret u okviru Evrolige, pa je napravljeno dosta imena. To je možda ostavilo traga u trećoj četvrtini, kada je Krka imala priliku da se vrati u ovaj meč, ali je zaledjina iz prvog poluvremena ipak bila dovoljna da se mirno udje u završnicu. U gostujućem sastavu, samo pet igrača se upisalo u strelce, a samo je jedan bio dvocifren, Sandi Čebular sa 12 poena. Dimec i Kari su upisali po 6, Emil Kastrati 5, dok je Rebec ubacio tri poena.
Crvena Zvezda u nedelju od 21h dočekuje ekipu Igokee, dok Krka ide na noge Cedeviti dva sata ranije istog dana.