Perfektni Dobrić i sjajni Ročesti odveli Zvezdu u finale ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mornar rezultatom 88:69 i tako obezbedili plasman u finale ABA lige.

Košarkaški Crvene zvezde plasirali su se u finale ABA lige gde će protiv Budućnosti braniti trofej koji su osvajali u prethodne tri sezone regionalnog takmičenja.

Brzo je Zvezda stigla do prednosti od 8:3, ali je Mornar mini serijom 4:0 prišao na poen zaostatka(8:7). Stigao je Mornar i do prednosti na 3 minute do kraja prvog perioda(14:15), ali je usledio odgovor Zvezde preko Ročestija i Jankovića za seriju od 9:0 i +8(23:15) na minut i po do kraja prve četvrtine. Nije se rezultat mnogo menjao do kraja prvih deset minuta kada je na semaforu pisalo 26:19.

Odmah početkom drugog perioda, Zvezda je došla do prve dvocifrene prednosti zahvaljujući trojci Feldina(29:19). Nikako gosti nisu uspevali da se približe na manje od 7 poena razlike, a kazna zbog propuštenih šansi je stigla na 4 minute do kraja četvrtine kada su “crveno-beli” otišli na +14(42:28). Opustili su se domaći košarkaši, a Barani su to iskoristili i vratili se u meč(42:35) serijom 7:0. Ipak, to je bilo sve od Mornara u prvom poluvremenu s obzirom da je aktuelni šampion ABA lige napravio seriju 10:2 i otišao na poluvreme sa maksimalnih +15 posle prvih 20 minuta igre(52:37).

Malo po malo, krckao je Mornar prednost “crveno-belih” i na sredini treće deonice prišao na -9(56-47). Nastavila je gostujuća ekipa da igra znatno bolje, a kada su sudije svirali sumnjiv faul Dobriću prilikom šuta Vranješa, pobunila se klupa Zvezde i dobila tehničku grešku. Sve to su gosti iskoristili da priđu na samo 2 poena zaostatka(58:56) sredinom treće četvrtine. U najtežim momentima večerašnjeg meča, komandu je preuzeo Tejlor Ročesti i sa nekoliko sjajnih poteza, Amerikanac je kreirao seriju 10:0 u finišu treće denice, pa je nakon 30 minuta košarke bilo 68:56.

Po ko zna koji put ove sezone, čovek odluke za Zvezdu je bio Ognjen Dobrić. Košarkaš rodom iz Knina je pogodio dve trojke u uvodnim minutama poslednje deonice i tako prelomio susret u korist ekipe Dušana Alimpijevića. Dobrić je sebe nagradio i sjajnim zakucavanjem u kontri za 78:62 i tako stavio tačku na ovu polufinalnu seriju. Na kraju, konačan rezultat je bio 88:69.

Zvezda će u finalu regionalnog takmičenja, za mesto u Evroligi, igrati protiv Budućnosti. Serija će se igrati na 3 dobijena meča, a prvi je na rasporedu 9. aprila u Beogradu.

CRVENA ZVEZDA – MORNAR 88:69 (26:19, 26:18, 16:19, 20:13)

Zvezda: Davidovac 6, Lazić 0, Dobrić 19 (5/5 za tri poena), Feldin 8, Janković 6, Ročesti 18, Omić 11, Lesor 10, Enis 3, Bjelica 7

Mornar: Pavićević 0, Ćalić 0, Mićović 9, Nidam 11, Mijović 6, Pavić 2, Vujošević 8, Mugoša 0, Rejli-Ros 6, Vranješ 21, Bakić 6, Luković 0