Partizan bolji u odličnom večitom derbiju

U paklu Pionira Partizan je uspeo da pobedi favorizovanu Crvenu Zvezdu sa 86:81. Meč je podsetio na epske duele večitih rivala u finalnim serijama. Partizan je i pored više izgubljenih lopti i zaostatka u prvom poluvremenu uspeo da preokrene, zahvaljujući boljoj realizaciji šuta za tri i slobodnih bacanja. Najbolji u pobedničkom timu bili su Džons sa 17, Cvetković sa 16 i Murić i Vilson sa po 15 poena. U Zvezdi je blistao Cirbes sa 26 poena i 7 skokova, a Jović ponovo bio najbolji asistent na meču sa 10 asistencija.

Partizan je loše počeo utakmicu. Prilično jednolični napadi i promašaji Džonsa pod košem rezultovali su da Partizan prva 3 i po minuta bude bez poena. Zvezda je dobrom igrom u odbrani naterala Partizan na izgubljene lopte i poenima iz kontri podigla razliku na 8:0. Partizan je posle Džikićevog tajm-auta vezao 5 poena, ali je Zvezda brzo vratila razliku, agresivnom odbranom i novim poenima iz tranzicije. Partizan je odgovorio agresivnijom odbranom i naterao igrače Crvene Zvezde na greške u napadu. Poenima Džonsa koji je vratio sigurnost u šutu i sa dve pogođene trojke Partizan preokreće rezultat na 17:16. Radonjić je bio prinuđen da zatraži tajm-aut. U završnici prve četvrtine poentirali su Murić i Džons za Partizan i Miler i Cirbes sa Zvezdu, koji su ujedno i bili najefikasniji u ovom periodu, za 23:21 u korist crno-belih.

Zvezda je i drugu četvrtinu otvorila bolje od Partizana, sa agresivnijom odbranom i boljom realizacijom u napadu. Dok su se crno-beli mučili u napadu, crveno-beli su koristili fizičku prednost Štimca i Cirbesa pod košem, a spolja pogađaju Lazić i Kinzi. Partizan u igri održavaju poeni Vitkovca, pa je sredinom druge četvrtine rezultat bio 34:29 za Zvezdu. Bolja odbrana Partizana, promašaji za tri poena i tehnička greška klupi Zvezde uticali su na smanjenje razlike. Cvetkovićevim pogodcima sa slobodnih bacanja i trojkom Partizan je spustio na -2. Usledio je Radonjićev tajm-aut, posle koga se Zvezda u jednom trenutku odlepila na +9, ali je Partizan do kraja poluvremena smanjio na 44:48. Zvezdi su u završnici poluvremena poene doneli Dangubić sa slobodnih bacanja i Micić i Kinzi iz prodora, dok je Partizan posle promašenih uspeo da veže dve uzastopne trojke preko Marinkovića i Vitkovca. Zakucavanje Cirbesa i realizacija prodora i dodatnog slobodnog bacanja Cvetkovića zatvorili su prvu polovinu utakmice.

Partizan je otvorio treću četvrtinu dobrom odbranom. Zatvorili su reket i svesno rizikovali šut za tri Milera, koji je promašivao. Cvetković i Murić su kombinovano asistencijama i prodorima vodili crno-bele do preokreta i na sredini ovog perioda rezultat je bio 53:50. Crvena Zvezda se vratila u napadu preko fizički dominantnog Cirbesa, koji se ulogorio u reketu i hranjen Jovićevim loptama lako poentirao. Na drugoj strani Vilson je prodorima i pogodcima iz šuta bio nerešiva enigma za svoje čuvare i Partizanu omogućio minimalnu prednost pred poslednji period 67:66.

Iako su obe ekipe počele četvrtu četvrtinu jakim odbranama, realizacija u napadu je bila vrlo slaba. Zvezda sa Štimcem nije uspevala da postigne ono što je imala sa Cirbesom, pa su se napadi završavali promašajima sa distance i izgubljenim loptama. Partizan je imao slične probleme u napadu, ali je uspeo da se trgne i poenima Aranitovića i Vitkovca odvoji na 73:68. Radonjić je morao da zatraži tajm-aut. Posle tajm-auta vratili su se Cirbes i Miler, Partizan je nastavio da zatvara reket u odbrani i pušta šuteve za tri. Kada bi lopta stizala do Cirbesa odmah bi bio fauliran i slat na slobodna bacanja. Problem za Partizan su u jednom trenutku bili ofanzivni skokovi Milera, ali je on zaradio peti faul i morao da izađe iz igre. Cvetković i Vitkovac su predvodili prodorima napad Partizana, a Džons poenima. Zvezda je najbliže preokretu bila posle treće trojke Lazića (koji je bio i jedini igrač koji je u Zvezdi pogađao za tri) kada je rezultat bio 80:78 za crno-bele. Meč-viner je ipak bio Edo Murić koji je poenima sa slobodnih bacanja i iz ključnog šuta doneo slavlje Partizanu nad večitim rivalom.