Partizan zabeležio vrednu pobedu!

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Budućnosti u Pioniru rezultatom 86 – 77, najviše zahvaljujući fantastičnoj partiji Kevina Džonsa.

Trener Božić i njegovi igrači ponovo su pružili partiju sa oscilacijama, ali sa drugačijim ishodom nego u većini mečeva ABA lige ove sezone. Partizan je odigrao najslabije prvu četvrtinu, ali je bio najbolji kada se lomilo te je zasluženo slavio protiv lidera ABA lige iz Podgorice.

Nakon loše odbrane Crno-Belih i kanonade trojki Džozefa i Kuka u prvoj četvrtini, delovalo je da će Partizan ponovo razočarati punu halu. 30 primljenih poena i dvocifrena razlika bio je rezultat slabih 10 minuta domaćina. Malo po malo, Partizan se vratio u drugoj deonici, a da nije bilo promašenih zicera Džonsa i Anđušića, Partizan bi poneo i više od 43 – 42 na veliki odmor.

mondo.rs

mondo.rs

U drugom poluvremenu, počelo je tvrdo i neraspoloženo na obe strane, da bi Partizan prešao u vođstvo i ostvario osetniju razliku (6-8 poena). Kolaps u igri Crno-Belih je, nekako već po navici, nastupio na otvaranju 4. deonice, kada igrači trenera Božića nisu mogli da “kupe” koš, ali iz sivila ih je izdigao sjajni Amerikanac Kevin Džons svojim poenima, energijom i borbom.

Na kraju, Partizan je slavio sa 86 – 77, a navijači su imali puno razloga za slavlje. Pored pobede, ekipa Partizana dobila je i potvrdu da je dobro kupila – Kevin Džons je oduševio sve fanove.

Određenu senku na trijumf baca rana povreda Mihajla Andrića, čiji tip i posledice se još uvek ne znaju.

Najefikasniji igrači u Partizanu bili su Džons sa 18 poena, Marinković je dao 14, a Anđušić je dodao 13.

U ekipi Budućnosti najviše poena postigao je Devo Džozef – 15 poena.