Partizan pobedio CZT

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu Zvezdu Telekom sa 77:63 u derbiju 23. kola regionalne ABA lige. Ovom pobedom preskočili su ekipu Cedevite na tabeli i sada imaju skor 16 – 7.
Partizan, a pre svih Pavlović , odlično je otvorio meč i poveo 13-8, ali je CZT uspela da se vrati i do kraja prve deonice preokrene rezultat na 15 – 17. U drugoj četvrtini viđeno je dobro otvaranje Zvezde, a zatim izuzetna serija Partizana 11 – 0. Na poluvreme je Partizan otišao u dobrom ritmu i sa 38 – 33.

U trećoj deonici Partizan je rešio pitanje pobednika sjajnom igrom i u napadu i u odbrani, a taj deo igre završen je rezultatom 21-8 za Crno Bele. Poslednja deonica bilo je odrađivanje posla, a CZT je taj deo igre rešila u svoju korist 22-18 što je bilo dovoljno samo da koliko toliko upristoji poraz. Na kraju velika pobeda Partizana 77 – 63.

Najefikasniji kod Partizana bio je Aleksandar Pavlović sa 19 poena , dok je Milan Mačvan upisao 15 poena i 10 skokova, a Nikola Milutinov dodao je 13 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Milenko Tepić je upisao 9 poena i 6 skokova.

Čarls Dženkins predvodio je Zvezdu sa 20 poena , a Markus Vilijams zabeležio je 14 poena i 4 asistencije.