Partizan u nizu pobeda

Košarkaši Partizana savladali su na vrućem gostovanju u Skoplju neugodnu ekipu MZT rezultatom 55 – 63.
Crno – Beli su bolje otvorili meč, u prvoj deonici prikazali veoma efikasnu igru, dok su u drugoj maksimalno zategli odbranu i na poluvreme poneli + 8 ( 30 – 38 ).

Domaćin drugi deo igre otvara u boljoj koncentraciji, postiže nekoliko koševa u nizu i dovodi utakmicu u egal. Posle zakucavanja Diksona i Samardžijskog MZT prelazi u vođstvo 47 – 46. Gagić postiže poene na samom kraju loše treće deonice Partizana, i Crno – Bele dovodi na – 1 pred poslednji kvartal.

Nikola Milutinov (Photo: MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski - Dadi)

Nikola Milutinov (Photo: MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski – Dadi)

U poslednjoj četvrtini dobro radi dalekometna paljba Partizana, a kapiten Dragan Milosavljević rešava susret pogocima za 3 poena i sa linije slobodnih bacanja.

Teško gostovanje tima trenera Vujoševića završeno je trijumfalno. Ovo je bio sedmi trijumf Partizana u nizu.

Najbolji igrači u sastavu trenera Vujoševića bili su Pavlović sa 13 poena, Andrić sa 11 kao i Mačvan sa 10 poena i 7 skokova. U domaćem sastavu najbolji je bio Šehović sa 19 poena.