Partizan savladao Solnok

U tvrdom meču, bez previše košarkaške lepote, Partizan je slavio nad Solnokom 62-55. U Pioniru viđena je teška borba, puno nervoze i na kraju veoma vredna pobeda Crno-Belih. Partizan je imao ogromnih problema u napadu.

Aleksandar Pavlovic (Photo: Partizan NIS)  Abaliga.com

Aleksandar Pavlovic (Photo: Partizan NIS)
Abaliga.com

Partizan je loše počeo utakmicu sa nekoliko izgubljenih lopti a gosti su došli do prednosti od 3-6. Nakon toga stvari u svoje ruke su preuzeli Milan Mačvan i Aleksandar Pavlović i do kraja četvrtine preokrenuli na 16-12. U drugoj deonici, Paartizan je dobro otvorio: poveo je poenima Daloa 22-16, ali je od tad zaređao gomilu izgubljenih lopti i na poluvreme se otišlo rezultatom 29-30. Uzrok minimalnom vođstvu Solnoka bilo je nekoliko promašenih zicera Partizana i čak 14 izgubljenih lopti. Treću deonicu su ulepšale trojke Bogdanovića i Andrića, kao i odlični poeni Pavlovića i Milosavljevića. Na suprotnoj strani su odgovarali Vitman i Džons.
Početak poslednje deonice donosi i novi problem za Crno-Bele: povredu Aleksandra Pavlovića koji se nakon lošeg doskoka nije više vraćao u igru. Andrić trojkom donosi 51-48, a do kraja meča pobedu je obezbedio Tepić sa pogotkom iz prodora.
Najefikasniji u ekipi partizana bili su Pavlović sa 13 poena i Milosavljević sa 10 poena. Milutinov je demonstrirao skakačku dominaciju i imao 16 skokova, uz 9 poena.
U Solnuku najbolji je bio Lazerik Džons sa 25 poena.