Partizan savladao Krku i ostao u igri za drugu poziciju

Crno-beli su pred svojim navijačima savladali Krku rezultatom 94:80 i tako zadržali šanse da izbore prednost domaćeg parketa u polufinalu ABA lige.

Krka je u Beograd stigla predvođena novim trenerom, Simonom Petrovom, sa ciljem da ostvari pobedu i tako zadrži kakve-takve šanse za opstanak u ABA ligi. U redovima Partizana su se opet našli Vanja Marinković, Miloš Koprivica i Branislav Ratkovica, kao i trener Aleksandar Džikić. U sastavu Crno-belih nije bilo Novice Veličkovića, Džamonta Gordona, Vilijama Hečera i Kenana Karahodžića.

Gosti su bolje otvorili meč, početkom druge četvrtine su imali i maksimalnih +9(21:30), ali onda je Partizan pojačao nivo intenziteta u odbrani i uspeo da preokrene rezultat pre kraja prvog poluvremena. Nakon 20 minuta košarke, na semaforu je pisalo 46:44. Prelomni trenutak na utakmici se desio sredinom trećeg perioda. Pri rezultatu 54:49, trojku je za domaći sastav pogodio Mihajlo Andrić, zatim je i Stefan Pot bio siguran van linije 6,75m za prvu dvocifrenu prednost Partizana. Krka nije uspela do kraja utakmice da spusti razliku na jednocifren zaostatak, a konačan rezultat je bio 94:80.

Stefan Pot je odigrao možda i najbolju utakmicu u dresu Partizana. On je sa 16 poena predvodio Crno-bele do 19. pobede u ABA ligi. Adin Vrabac se istakao sa 14 poena, a dvocifreni su još bili Branislav Ratkovica sa 12 i Mihajlo Andrić sa 11 poena. Kod Krke je najefikasniji bio Žiga Dimec sa 19 poena, a Marko Luković je utakmicu završio sa 17 poena.

Ovom pobedom Partizan je makar na nekoliko sati preuzeo poziciju broj dva u ABA ligi od Cedevite. Ekipa iz Zagreba od 19h igra utakmicu u Ljubljani protiv Olimpije, a utisak je da će upravo taj susret da odluči da li će Partizan ili Cedevita imati prednost domaćeg parketa u polufinalu ABA lige. Izabranici Veljka Mršića bi u slučaju pobede imali lagodnu situaciju jer u poslednjoj rundi takmičenja dočekuju FMP dok bi ih poraz doveo u situaciju da se bore i za treću poziciju sa ekipom Budućnosti.

Što se tiče Krki, njihove šanse za opstanak su sada svedene samo na teoriju. Oni u poslednjem kolu dočekuju Cibonu u Novom Mestu, a da bi izbegli poslednju poziciju neophodno je da savladaju ekipu iz Zagreba, kao i da Zadar upiše oba poraza u poslednja dva kola. Zadar će u ponedeljak odigrati svoju utakmicu 25. kola u Skoplju protiv Karpoša dok ih u poslednjoj rundi očekuje susret za Olimpiju u dvorani “Krešimir Ćosić”.