Partizan rutinski slavio u Zagrebu, Samjuels odličan na debiju (VIDEO)

Iako su nastupili bez Patrika Milera, “Crno-beli” su prezentovali odličnu igru i bez većih problema slavili u Zagrebu protiv Cibone.

Najnovije pojačanje Partizana, Samardo Samjuels je krenuo u startnoj petorci, međutim u prvom boravku na parketu nije imao zapažen učinak. Cibona je bolje počela utakmicu i došla do početne prednosti(12:7), ali tada je Mihailo Andrić odgovorio sa svoje dve trojke, pa je nakon 10 minuta košarke na semaforu pisalo 16:17.

Šestostruki šampion ABA lige je “klasik” u Zagrebu prelomio u prvoj polovini druge četvrtine kada su napravili seriju 17:6, a najbolji u toj sekvenci je bio već pomenuti Andrić koji je pogodio još dve trojke, ukupno četiri, a jednu je dodao i Vanja Marinković, pa je Slobodan Subotić morao da zove tajm-aut pri rezultatu 22:32. Ni to nije preterano pomoglo Ciboni, jer se tada razigrao Samardo Samjuels koji je pogodio trojku i upisao još nekoliko poena, pa je na poluvremenu rezultat bio 33:43.

Izabranici Miroslava Nikolića su u istom ritmu nastavili i na startu treće četvrtine. Nerešiva enigma za odbranu Cibone su bili Najdžel Vilijams-Gos i Samardo Samjuels, pa je Partizan došao i do maksimalnih +20(40:60). Džamar Jang je uspeo nakon toga, sa svojih par koševa da održi svoj tim “u životu“, a nakon tri četvrtine je bilo 51:67.

Nadu za eventualni povratak u utakmicu, domaćima su pružili Marin Rozić i Domagoj Bošnjak. Partizan u prve četiri minute poslednje deonice nije uspeo da poentira, pa je vicešampion Hrvatske prišao na 57:67, ali taj rezultat je stajao na semaforu nekoliko minuta, a Cibona ni iz nesportske greške Vilijamsa-Gosa nije došla do novih poena. Rozić je promašio dva slobodna bacanja, a onda i Ante Gospić šut za tri poena. Ipak, nakon još jednog promašaja Vilijams-Gosa, iz kontre je zakucao Luka Žorić za 59:67, pa je trener Partizan bio primoran da zove minutu odmora.

Odgovor gostiju je usledio odmah posle toga. Vilijams-Gos je preuzeo odgovornost i pogodio van linije 6,75m, a zatim je iz kontre poentirao i Vanja Marinković, tako da povratka za Cibonu nije bilo. Tačku na derbi 6. kola ABA lige je stavio Marko Čakarević svojom tek trećom trojkom u sezoni. Na kraju, konačan rezultat je bio 74:90

Partizanu je ovo bila četvrta uzastopna pobeda u ABA ligi i sada se nalaze na omjeru od četiri pobede i dva poraza, dok je Ciboni ovo bila treća izgubljena utakmica u regionalnom takmičenju ove sezone. U narednom kolu, u Beogradu se igra “Večiti derbi“, a nominalni domaćin će biti Partizan. “Vukovi s’ Tuškanca” će gostovati FMPu u predgrađu glavnog grada Srbije u okviru 7. kola ABA lige.

CIBONA – PARTIZAN 74:90 (16:17, 17:26, 18:24, 23:23)

Cibona: Bilinovac 0, Jang 20, Žorić 20, Ćorić 0, Melvin 9, Novačić 0, Bošnjak 8, Rozić 12, Gospić 3, Tomas 2, Bušma 0

Partizan: Vilijams-Gos 20, Tadić 0, Marinković 19, Veličković 0, Gavrilović 6, Andrić 14, Samjuels 16, Čakarević 6, Stevanović 3, Šalić 6