Partizan nakon žestoke borbe slavio nad Crvenom Zvezdom

U drugoj utakmici polufinala ABA lige između Partizana i Crvene Zvezde. Partizan je slavio rezultatom 70:67.

Vječiti derbi je počeo neuobicajno sporo i nimalo atraktivno te nakon brzih 7 poena, sljedeće četiri minute su prošle bez ijednog poena. Seriju su prekinuli košarkaši Partizana pogodcima Veličkovića i Banđe Sia. Nimalo atraktivna prva četvrtina zabršena je rezultatom 13:9 u korist Partizana.

Drugu četvrtinu je otvorio Perperoglu nesportskim faulom, nakon što je udario Zagorca laktom u lice. Rade je pogodio jedno od dva slobodna i u napadu poslije je Vanja Marinković pogodio trojku u zadnjoj sekundi napada i najavio nešto potentniju četvrtinu. Kroz čitavo poluvrijeme su se ekipe izmjenjivale i pogađale u serijama, pa je tako Crvena Zvezda pogodcima Perperoglua i Simanića napravila seriju 12:3, a onda im je Partizan uzvratio serijom 13:4 na krilima Alekseja Nikolića kojeg su uporno ostavljali samog na trici, a on ih kažnjavao. Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Partizana rezultatom 34:27.

Drugo poluvrijeme je počelo u sličnom ritmu kao i prvo, pa se nakon polovičnog uspjeha sa slobodnih bacanja Majkla Odža, čekalo 3 minute na sljedeće poene. Partizan je dobar dio kvartala proveo u prednosti, ali je Zvezda u zadnje dvije minute preko Čovića i Perperoglua preuzeo vodstvo i ušao u posljednju četvrtinu sa prednošću rezultatom 48:49. Treba napomenuti da je Marinković održao Partizan u igri sa svojih 6 poena i nije dopustio Zvezdi da se odmakne.

U posljednju četvrtinu se ušlo trojkom Marinkovića, dok mu je na drugoj strani uzvratio Perperoglu. Možda i ključni detalj se desio na sedam minuta do kraja kada je Perperoglu zaradio i drugu nesportsku i samim tim i isključenje sa utakmice. Partizanovi košarkaši su se poslije toga razigrali i preuzeli prednost nad svojim rivalima, a kao šlag na tortu je došla trojka Markusa Pejdža, na koju je uzvratio Bili Beron ali je to bilo nedovoljno i sa dva pogođena slobodna bacanja Pejdž se pretvorio u pravog heroja. Konačan rezultat je glasio 70:67.

Najbolji strijelac i igrač Partizana je bio Marinković koji je upisao 18 poena i po 3 skoka i asistencije. Pratili su ga Lendejl sa 10 i Pejdž sa 8 poena. Za Zvezdu je najbolji bio Perperoglu sa 16 poena, a pratio ga je Cirbes sa 11 od kojih je 9 došlo u posljednjoj četvrtini.