Partizan bez Veličkovića posle velikog preokreta savladao raspoloženi Mornar

Trojkom Vanje Marinkovića “Crno-beli” su započeli seriju 14:0 u trećoj četvrtini koja je bila ključna za veliki preokret i pobedu konačnim rezultatom 90:85(18:22, 21:22, 32:21, 19:20).

Partizan je bolje otvorio ovaj susret, gosti u uvodne tri minute nisu uspeli da poentiraju a domaćin je stekao početnu prednost od 5 poena razlike(14:9). Ulaskom Elisa, Tejtuma i Bakića, Mornar je zaigrao mnogo ozbiljnije, Bakić je upisao osam asistencija za sedam minuta na parketu pa je u drugoj deonici gostujući tim konstantno imao prednost koja je u jednom momentu iznosila i maksimalnih 8 razlike(36:44). Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 39:44 nakon trojke Vilijama Hečera.

Izabranici Đorđija Pavićevića su bolje otvorili i treću četvrtinu, nakon serije poena Radoja Vujoševića su došli i do prednosti od 6 poena(44:50) ali onda su usledile dve uzastopne trojke Branislava Ratkovice za poravnanje rezultata međutim to je bilo kratkog trajanja s obzirom da je Vukota Pavić počeo da poentira a prednost je opet bila maksimalna(57:65).

Kada se činilo da Partizan nema ideju i da bi mogao pretrpeti težak poraz, Vanja Marinković je pogodio jako težak šut za tri poena na isteku napada i tako pokrenuo seriju od 14:0 koja je dovela do prednosti 71:65, prednost koju Crno-beli nisu ispustili do kraja meča. Mornar je zapretio u dva navrata do finiša četvrte četvrtine ali oba puta je Partizan pogodio trojku, prvo je Stefan Pot poentirao van linije 6,75m za 79:74 a dva napada kasnije i Vilijam Hečer za 82:77. Prethodno je Čejz Tetum pogodio za tri poena na drugoj strani. U poslednju minutu se ušlo pri rezultatu 90:82 nakon pogođenih bacanja Hečera za potvrdu pobede. Do kraja je samo Džons uspeo da pogodi za tri poena i postavi tako konačnih 90:85.

Partizan je do pete uzastopne pobede u ABA ligi predvodio Vilijam Hečer sa 17 poena, Stefan Birčević je utakmicu završio sa 16, Vanja Marinković sa 14 a Branislav Ratkovica sa 13 poena. U poraženom sastavu najzapaženiji je bio Čejz Tejtum sa 20 poena, Vukota Pavić se istakao sa 13 a dvocifren je bio i Oktavijus Elis sa 10 poena.

Parnom valjku je ovo bila peta uzastopna pobeda u regionalnom takmičenju a seriju će pokušati da produže i nakon narednog kola kada u “Pioniru” gostuje MZT iz Skoplja. Crno-beli imaju 11 pobeda i 3 poraza nakon 14 odigranih kola i nalaze se na drugoj poziciji. Ekipi iz Bara je ovo bio deseti poraz u ABA ligi i do kraja im predstoji tesna borba za opstanak s obzirom da se trenutno nalaze na deobi poslednje pozicije pa će od velikog značaja za njih biti utakmica sa Cibonom koju će igrati u narednom kolu pred svojim navijačima.