Oslabljeni Partizan kvalitetniji od Karpoša

Crno-beli su u prazničnoj atmosferi savladali Karpoš rezultatom 76:72 i tako upisali desetu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima.

Iako Aleksandar Džikić nije mogao računati na Branislava Ratkovicu, Frenka Robinsona, Đorđa Majstorovića i Vanju Marinkovića, Partizan je uspeo bez većih problema da savlada Karpoš i tako zadrži dve pobede više od prvih pratilaca u borbi za drugo mesto u regularnom delu ABA lige.

Gosti iz Skoplja su trojkama Vrkića i poenima Labovića stekli startnu prednost(4:10) ali ulaskom Veličkovića, igra domaćina se stabilizovala na obe strane terena pa je na kraju prve četvrtine bilo 21:17. Prvih šest minuta drugog kvartala je obeležila negledljiva košarka, viđena su samo dva koša da bi potom Veličković uspevao da iznudi faulove iz napada u napad i tako sa šest uzastopnih poena sa linije slobodnih bacanja donese prednost od sedam poena razlike(29:22). Zeković i Peri su na drugoj strani uspeli da smanje razliku pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 34:31.

U drugom poluvremenu Karpoš je odolevao sve do 27. minute i rezultata 48:44, u tom trenutku Peri je faulirao Hečera na šutu za tri poena a Partizanov plejmejker je bio nepogrešiv sa “penala”. Usledila je trojka Pota i poeni Veličkovića za 56:44 što se ispostavilo i kao prelomni momenat u meču. Do kraja gosti iz Skoplja nisu uspeli ozbiljnije da zaprete a konačan rezultat je bio 76:72.

Novica Veličković je sa 17 poena predvodio svoj tim do pobede, Vilijam Hečer je imao 16 poena, Adin Vrabac je odigrao još jednu dobru utakmicu, susret je završio sa 14 poena a dvocifren je još bio Stefan Birčević sa 10 poena. U poraženom sastavu najzapaženiji pojedinac je bio Bojan Trajkovski sa 19 poena, Zoran Vrkić je dodao 17, Kendrik Peri 12 a Dragan Zeković 10 poena.

Partizanu je ovo bila osma uzastopna pobeda u ABA ligi a deseta u svim takmičenjima pa sada na tabeli imaju 14 pobeda i 3 poraza nakon 17 odigranih kola. Karpošu je ovo bio 12. poraz u ABA ligi pa im do kraja predstoji grčevita borba za opstanak. U narednom kolu, Partizan čeka gostovanje u Ljubljani kod Union Olimpije dok će Karpoš u Skoplju dočekati Cibonu.