Oslabljeni MZT nedorastao rival Cedeviti

Gosti iz Zagreba predvođeni američkim tandemom Botrajt-Džejms su savladali MZT u Skoplju rezultatom 79:100(21:22, 15:31, 25:25, 18:22).

Ante Nazor u današnjem susretu nije mogao da računa na usluge Daniela Klarka, Jure Lalića i Stojana Đurovskog pa su njegovi izabranici samo u prvoj četvrtini uspeli da budu konkurentan rival Cedeviti a u tom delu susreta su poentirali uglavnom preko Džoša Skota, jedinog pravog centra na kojeg je Nazor danas mogao računati. Rašad Džejms je u drugoj deonici preuzeo stvar u svoje ruke i ubacio 13 poena. Gosti su pokazali sav napadački potencijal koji poseduju i tako se odlepili na dvocifrenu prednost koja je do kraja susreta ostala nedostižna za MZT. U poslednju minutu prvog poluvremena je Cedevita ušla sa 11 poena prednosti, a nakon trojki već pomenutih Džejmsa i Botrajta, zatvorili su drugu četvrtinu sa 17 poena razlike pa se pri rezultatu 36:53 otišlo na veliki odmor.

U drugom poluvremenu, izabranici Veljka Mršića su iskontrolisali rezultat, domaći sastav niti u jednom momentu nije spustio razliku na jednocifrenu prednost a konačan rezultat je bio 79:100. Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Rajan Botrajt sa 21 poenom, a Rašad Džejms je utakmicu završio sa 17 poena. Dvocifreni su još bili Miro Bilan i Džon Šurna sa po 10 poena.  Kod MZTa jedini vredni pomena su bili Džos Skot sa 23 poena i povratnik Ksevijer Tejms sa 18 poena.

Nakon ovog susreta, MZT se nalazi na začelju tabele sa samo 4 pobede nakon 16 odigranih mečeva, isti broj trijumfa ima i FMP iz Železnika ali ekipa iz predgrađa Beograda će svoj susret odigrati sutra na svom parketu protiv Krke i u slučaju pobede će zakucati MZT na dno tabele. Do kraja sezone, ekipa iz Skoplja nema nimalo lagan raspored, a već u narednoj rundi ih očekuje još jedno nezgodno gostovanje, oslabljenoj Ciboni koja je upisala dva uzastopna poraza nakon odlaska Ante-Toni Žižića. Cedevita nakon ove pobede nastavlja poteru sa Partizanom i Budućnosti za drugu poziciju i prednost domaćeg terena u polufinalu ABA lige. Ekipa iz Zagreba se izjednačila sada sa Budućnosti, oba tima imaju po 11 pobeda i 5 poraza, dve pobede manje od Partizana. Izabranike Veljka Mršića u narednom kolu očekuje gostovanje Zadru.