Olimpiji pripao slovenački triler!

U dvorani “Tivoli” Olimpija savladala Krku sa 70:69!

Nisu mogli gledaoci da uživaju u košarkaškoj predstavi odigranoj u Ljubljani. Ali svakako da uzbuđenja nije manjkalo, naprotiv. Od prvog do poslednjeg minuta igrala se egal utakmica. Rezultatska klackalica bila je aktuelna u toku čitavog meča. Najveću prednost od +7 i to samo na par trenutaka, imali su najpre gosti početkom drugog poluvremena (36:43), a identičnu prednost sa druge strane domaćini sredinom poslednjeg perioda (65:58). Utisak je da su baš tim poenima igrači Olimpije prelomili meč, odnosno stekli iole pristojniju prednost pred sam finiš utakmice. Serijom 11:3 gosti iz Novog Mesta su anulirali vođstvo Olimpije i preokrenuli (68:69). Ipak siguran sa linije penala bio je Aleksandar Lazić i doneo pobedu svojoj ekipi kojoj je to četvrta pobeda u ovoj polusezonu i uz sedam poraza, zauzima 8.mesto tabele ABA lige.
Krka je i pored značajnijih pobeda (protiv Mege i Partizana) polusezonu završila na poslednjem mestu.

Istaknutiji strelci u ovom neefikasnom duelu bili su Špan (12 poena), Lazić (16 poena, 12 skokova) na jednoj strani, odnosno Lapornik (14 poena), Marineli (11 poena, 6 asistencija) i Lalić (10 poena, 7 skokova).