Olimpija slavila nakon drame protiv Karpoša

U poslednjem meču 7 kola ABA lige,u polupraznoj dvorani u Skoplju, nakon dramatične završnice i produžetka, ekipa Olimpije savladala je domaćina Karpoš rezultatom 83:87 (13:19, 17:19, 20:17, 23:18, 10:14).Domaćin je noćas bio najbliži trijumfu u svih 7 kola ali nije uspio da odnese pobjedu na domaćem terenu.

Olimpija je otvorila utakmicu serijom 10-0, da bi prve poene za domaćine nakon 5 minuta igre postigao Vrkić. Ekipa Olimpije održavala je dvocifrenu prednost do ulaska novog pojačanja Karpoša Ryana Richardsa koji je dao novu energiju u napadu domaćinu. U drugoj četvrtini domaći su nastavili da smanjuju prednost Olimpije u koja je u jednom trenutku iznosila samo 2 poena ali je Olimpija imala odgovor, pa se na odmor otišlo sa prednošću Olimpije od 8 poena.U nastavku Olimpija je nastavila da održava prednost iz prvog dijela prvenstveno zahvaljujući raspoloženom Jankoviću, ali su do kraja četvrtine domaći uspjeli da dođu 5 razlike.U zadnjoj ćetvrtini, Karpoš je postepeno smanjivao prednost Olimpije da bi na 2 minuta do kraja sa 2 vezane trojke Sokolova, prvi put prešao u vođstvo.Sa druge strane odgovorio je Mulalić sa 3+1 ali je Labović vratio trojku i nakon penal završnice regularni dio je završen rezultatom 73:73.U produzetku su se opet igrači Olimpije odlijepili ali su serijom grešaka vratili Karpoš na 2 poena razlike ali se u penal završnici bolje snašla ekipa Olimpije koja je preko sigurnog Jeffersona sa linije penala zadržala prednost i slavila rezultatom 83:87.

Najefikasniji u ekipi Olimpije bio je Mulalić sa 18 poena i nekoliko ključnih šuteva u završnici meča a pratio ga je Jefferson sa 16.Kod domaćih istakli su se Labović sa 18 poena i Perry sa 15.U sledećem kolu Olimpija gostuje MZT-u dok Karpoš ide u goste FMP-u.