Olimpija savladala Partizan nakon četiri produžetka

Košarkaši Olimpije su na domaćem terenu u istorijskoj utakmici savladali Partizan rezultatom 118:115 nakon čak četiri produžetka.

U fantastičnoj utakmici u dvorani Tivoli uspjeli su domaćini da slave pobjedu, nakon što je Partizan mogao tri puta da odnese pobjedu, ali su Wilson, Murič i Cvetković bili neprecizni u pokušajima za tri poena na kraju četvrte četvrtine i prva dva produžetka. U trećem produžetku je Wilson svojim minijaturama spasio Partizan poraza i donio mu četvrti produžetak. I u posljednjem produžetku je Wilson mogao da približi Partizan na samo poen razlike na 4.4 sekunde prije kraja, ali je sa linije slobodnih bacanja oba puta promašio za pobjedu domaćina.

U Tivoliju je izledalo kao da se nijednoj ekipi ne završava sezona u ABA ligi. Iako početak nije nagovještavao uzbudljivu košarku, kako je vrijeme odmicalo Partizan i Olimpija bili su sve raspoloženiji za košarku, pa je pobjednik odlučen tek poslije 60 minuta igre.

Pobjednički sastav su predvodili Sava Lešić sa 31 poena i 21 skokom i Miha Lapornik sa 25 poena. Zakis je dodao 18, Robinson 14 i Hrovat 10 poena

Partizan je predvodio Jamar Wilson sa 41 poenom, sedam skokova i šest asistencija. Kevin Jones završio je utakmicu sa 32 poena i 11 skokova. Aleksandar Cvetković imao je učinak od 19 poena i osam asistencija, a Čedomir Vitkovac je dodao 12 poena.

Utakmicu je bolje otvorila Olimpija, koja predvođena Lešićem se odvaja na dvocifrenu razliku sredinom četvrtine. Partizan je igrao dosta loše, promašivali su otvorene šuteve sa poludistance, imali su mnogo izgubljenih lopti. Ipak Wilson je držao igru Partizana sa 7 poena, za 20:13 nakon prve četvrtine. Partizan bolje otvara drugu četvrtinu, te poenima Vitkovca i Jonesa smanjuje na pet razlike. Ali, nakon minute odmora Olimpija pravi seriju od sedam uzastopnih poena i odlaze na dvocifrenu razliku. Imala je Olimpija tokom ove četvrtine i 14 poena prednost, bilo je 42:28, ali Partizan do kraja dionice preko Jonesa i Wilsona smanjuje na 44:35.

Partizan i treću četvrtinu bolje otvara, te prilazi Olimpiji na samo četiri poena razlike. Nakon minute odmora Olimpija ponovo se sa četiri vezana poena odmiče Partizanu, ali Partizan do kraja četvrtine, zahvaljujući prvenstveno dobroj igri u odbrani i Wilsonovim poenima u napadu uspijeva da smanji razliku na -4, bilo je 58:54. U četvrtom periodu utakmice, Partizan je držao Olimpiju bez poena punih pet minuta, za to vrijeme preko Wilsona i Cvetkovića postigao je 12. Međutim, domaćini se poenima Lešića i Lapornika vraćaju u utakmicu. Imao je Partizan odličnu priliku da prelomi utakmicu na minut do kraja i vodstvu od jednog poena, kada je Murič imao dva slobodna bacanja, ali je bio neprecizan oba puta. Naredne napade obje ekipe nisu iskoristile. te je Murič ponovo fauliran, sa linije slobodnih bacanja ovog puta bio je polovičan. Robinson na drugoj strani ide na polaganje za 71:71. Wilson iz otvorene situacije je pokušao za tri poena, ali nije bio precizan.

U prvom produžetku Olimpija preko Lešića i Hrovata odlazi na šest poena prednost, ali se Partizan vraća poenima Vitkovca na -2. Robinson na jednoji Cvetković na drugoj strani bili u precizni sa linije slobodnih bacanja. Olimpija je ne koristi svoj napad, pa Jones poenima iz ofanzivnog skoka donosi izjednačenje. Lešić promašuje za tri, a takođe i Murič iz neizgrađene situacije u posljednoj sekundi produžetka za 85:85.

U drugom produžetku bolje se snalazi Partizan, Olimpija jeste prva povela, ali je srpski tim odgovorio serijom 8:0 za 93:87. Tim Aleksandra Džikića ni ovoga puta nije uspio da sačuva vodstvo,pa se igrao i treći produžetak, jer je trojku za pobjedu promašio i Cvetković.

Rezultatska klackalica nastavila se i u trećem produžetku, ali 29 sekundi prije kraja Olimpija stiže do četiri poena prednosti. Brze poene postigao je Partizan za minus dva. Tim Aleksandra Džikića morao je da napravi faul, Zakis je pogodio jedno bacanje, a Wilson je pogodio polaganje. Partizan je još jednom morao da napravi faul i ponovo samo jedno pogođeno bacanje, ovoga puta od strane Lapornika, a fantastični Wilson opet ide na polaganje za nastavak meča, bilo je 107:107.
U četvrtom produžetku igrači obje ekipe bili su vidno umorni, a ovaj produžetak obilježila su slobodna bacanja. Wilson nije imao snageza još jedan preokret, pa je poslije nove drame pobjedu odnijela Olimpija.