Olimpija položila oružje Crvenoj zvezdi u Ljubljani

Na kraju ubedljiva pobeda gostiju 60:83.

Prva četvrtina pripala je Olimpiji (23:22) i otprilike je to bila jedina deonica utakmice u kojoj su domaći parirali igrom i rezultatski ekipi Crvene zvezde, najviše zahvaljujući Rejnoldsu. Nakon uvodnih 10 minuta igre, agresivnijim pristupom, na krilima Bili Berona, gosti odlaze na 36:43, kojim rezultatom se otišlo na poluvreme. Pokušavala je Olimpija da se vrati u meč, ali osim pomenutog Rejnoldsa, niko nije bio šuterski raspoložen. Činjenica da je Amerikanac bio jedini dvocifreni na kraju meča sa 17 poena, dovoljno govori o napadačkoj nemoći slovenske ekipe. Majk Cirbes je obeležio treću četvrtinu sa 10 poena u toj deonici, te je poslednjih deset minuta samo odlučilo kojom će razlikom Crvena zvezda rešiti meč u svoju korist.

Bili Beron je postigao 17 poena uz 6 asistencija, Faje je dodao 12 koliko i Majk Cirbes. U ekipi Olimpije, Begić je ubacio 8, Lapornik 8, dok je Rebec postigao svega 7 poena.