Olimpija nakon neizvesne završnice slavila u Ljubljani!

Košarkaši Petrol Olimpije savladali FMP sa 88:86!

Jako zanimljiva i neizvesna utakmica odigrana je u Areni Stožice u kojoj se do poslednje sekunde nije znao pobednik. Gosti su utakmicu otvorili mini-serijom 7:0 i tu prednost čuvali sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena kada su domaći prvi put izjednačili (33:33) i sa kojim rezultatom se otišlo na odmor. U trećoj deonici Olimpija je bila ta ekipa koja je stečenu prednost održavala sve do početka poslednje četvrtine kada su gosti poveli (55:60). Nakon tajmauta koji je pozvao trener slovenačke ekipe, domaći su se konsolidovali i do kraja četvrtine postigli 33 poena, koja su ispostaviće se bila dovoljna za trijumf protiv FMP-a. Ekipa iz Železnika je došla na svega -1, dovela utakmicu na jedan posed lopte 24 sekunde pre kraja, nakon čega se ušlo u penal završnicu iz koje je Olimpija izašla kao pobednik.

Najefikasniji kod domaćih bili su Lapornik 17 poena, Mesiček je ubacio 19, a Badžim je dodao 11. U ekipi FMP-a Apić je meč završio sa 21 poenom, Pot sa 15, Rebec je ubacio jedan više uz 7 asistencija, dok je šuterski raspoloženi Jeremić na svoj konto upisao 14 poena.

Nakon 9.kola Olimpija ima tri pobede i šest poraza, dok je FMP na skoru 4:5.