Olimpija gurnula Budućnost ka četvrtoj poziciji, Mornar pred ispadanjem

Olimpija je u Tivoliju savladala Budućnost rezultatom 81:79 i tako približila Podgoričane 4. poziciji u ABA Ligi. U Baru, Mega savladala Mornar.

Mega Leks je slavila na vrućem gostovanju u Baru kod Mornara rezultatom 81:89 i tako dovela crnogorskog vicešampiona na korak od ispadanja iz ABA lige. Domaći sastav je mnogo bolje otvorio utakmicu, došao na +12(18:6), ali gosti su odličnom odbranom u drugoj četvrtini uspeli da stignu zaostatak, tako da se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 44:44. Treći period je odlučio pobednika, u nastavku je na teren istrčala samo jedna ekipa. Mega je pogađala iz svih pozcija, dok Mornar nije odgovorio na najbolji način, pa je nakon 30 minuta košarke na semaforu pisalo 55:70. Do kraja utakmice, Mornar nije uspeo ozbiljnije da zapreti, tako da su bodovi otišli u Sremsku Mitrovicu.

Ognjen Jaramaz je sa 21 poenom vodio svoju ekipu do velikog trijumfa, a veliki doprinos su imali Aleksandar Marelja sa 13 poena, Jovan Novak sa 12 i Rade Zagorac sa 11 poena. U poraženom sastavu, Momo Džons i Vukota Pavić su bili najefikasniji sa po 14 poena.

Ovom pobedom, Mega Leks je došla na korak od opstanka u ABA ligi, dok Mornaru predstoji jako teška borba u poslednja tri kola. Utisak je da će u Novom Mestu sledeće sedmice da se odluči u duelu između Krke i Mornara ko neće imati status “ABAligaša” naredne sezone.

Olimpija je od samoga početka bila bolji rival, Nikola Janković i Brendon Džeferson su bili nerešiva enigma za odbranu Budućnosti, a prednost domaćih je konstantno rasla do maksimalnih +10(53:43) sredinom 3/4. Gosti su uspeli da stignu dvocifren zaostatak i da naprave preokret, sredinom poslednje deonice su imali i vođstvo prvi put nakon prve četvrtine(71:73) posle trojke Petra Popovića, ali Džeferson i Janković su serijom 6:0 prelomili susret i rešili pitanje pobednika. Konačan rezultat je bio 81:79.

Nikola Janković i Brendon Džeferson su utakmicu završili sa po 24 poena, a dvocifren u pobedničkom sastavu je bio i Gregor Hrovat sa 12 poena. Kod Budućnosti, Džej-Ar Rejnolds je bio najzapaženiji pojedinac sa 17 poena, dok je Oven Klasen dodao 15 poena.

Ovom pobedom, Olimpija je i matematički rešila pitanje opstanka u ABA ligi. Ovo im je bila deseta pobeda u regionalnom takmičenju. Budućnost nakon ovog poraza dolazi u jako nezgodnu situaciju i u ovom trenutku će im biti jako teško da izbegnu četvrtu poziciju i susret sa Crvenom Zvezdom u polufinalu ABA lige.