Ognjen Dobrić sa 7 trojki zakucao MZT za dno tabele

Crvena zvezda je nastavila trku za prvu poziciju regionalnog takmičenja pošto su u 17. kolu ABA lige savladali MZT u Skoplju rezultatom 58:92. Zvezda je na drugoj poziciji sa skorom 14-3 dok je MZT zakucan za dno tabele sa obrnutim skorom od 3 pobede i čak 14 poraza.

Silovito je Zvezda otvorila meč serijom 11-0 i pokazala domaćinima da je došla potpuno spremna u Skoplje iako su Feldin i Antić povređeni. Na Krilima Maslinka MZT se potpuno vratio u meč i prišao na -3 (15-18). Uspeo je domaćin i da izjednači(18-18) ali je Enis trojkom postavii konačan rezultat na kraju prvih 10 minuta(21:18)

Nastavljen je egal meč sve do sredine drugog perioda kada su “Crveno-beli” našli napadački ritam, zategli odbranu i krenuli da se odlepljuju. Stigli gosti do plus 15(22-37) pred kraj četvrtine, a na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 40-25

Makedonski predstavnik se nije predavao, zaigrao je mnogo agresivnije i uspeo šutevima za tri da priđe na jednocifreni zaostatak(38:47). Posle tajmauta Dušana Alimpijevića, šampion ABA lige je zaigrao znatno odgovornije u oba pravca terena i za dve minute na krilima Ognjena Dobrića stigao do plus 26. (42:68)

U četvrtoj četvrtini gosti su nastavili rutinski da odrađuju posao u Skoplju, a u igru je posle dugo vremena ušao i Marko Kešelj koji je upisao 9 poena(2 trojke). Prednost je nastavila da raste i dostigla i plus 37.(44-81) Do kraja meča šampion Makedonije je samo ublažio poraz.(92-58)

MZT SKOPLJE – CRVENA ZVEZDA 58: 92(18:21, 7:19, 17:28, 16:24)

MZT: Nastovski 3, Majstorović 4, Lalić 11, Penov 1, Minčev 0, Trajkovski 6, Spasojević 4, Stojanovski 9, Maslinko 15, Mavra 5

Crvena zvezda: Kešelj 9, Dangubić 3, Davidovac 7, Lazić 8, Dobrić 23, Janković 2, Ročesti 13, Lesor 6, Enis 8, Jovanović 8, Bjelica 5