Nova pobeda Zvezde

Crveno-beli došli lako do pobede. Levski – Crvena Zvezda 58-99(7-22, 10-26, 22-23, 19-28)

Nastavlja se pobednični niz Crvene Zvezde. 14. uzastopna pobeda od početka sezone ostvarena je u prestonici Bugarske. Meč je odigran bez prisustva publike(zbog incidenta na utakmici sa Partizanom), a domaćin nije bio dostojan rival nijednog trenutka. Levski je trojkom počeo utakmicu, potom poveo sa 5-4, i to je bilo sve što je prikazao. Zvezda se serijom 13-0 odlepila na +12(5-17), da bi sredinom druge četvrtine serijom 19-0 otišla na +29(7-36). Snažnom odbranom i dobrom organizacijom napada, Zvezda je na poluvreme otišla sa 31 poenom razlike(17-48). U trećem delu meča videli smo izjednačenu igru, ali je i taj deo Zvezda dobila(22-23). U poslednjem periodu Beograđani su otišli na +42(48-90) u 36. minutu i bilo je to najubedljivije vođstvo Crvene Zvezda na ovom meču. Dejan Radonjić je odmorio Luku Mitrovića za subotnji derbi sa Cibonom u Pioniru, dok su svi ostali igrači dobili svoje minute. Vilijams je odigrao svega 5 minuta, dok je Marjanović odigrao celu prvu četvrtinu i posle se više nije vraćao na teren. Levskom je ovo bio 13. poraz ove sezone, te bugarski tim tako ostaje zakucan za dno tabele. U sledećem kolu Bugari putuju u Sremsku Mitrovicu gde će igrati protiv Mega Leksa.

LEVSKI: Dimitrov 18+4sk, Zahariev 14+4as, Đuroski 11+4sk.
ZVEZDA: Kalinić 22+7sk, Cirbes 14+5sk, Dangubić 11+9sk+3as, Rebić 11+7as, Blažić 11+5sk+4as, Marjanović 10+7sk.