Nezadrživi crveno-beli!

Sjajan ambijent u “Topolici” dočekao je ekipe Mornara i Crvene Zvezde. Tvrda utakmica, kao što je i očekivano, a u neizvesnoj završnici, slavio je aktuelni šampion ABA Lige, rezultatom 71:59 (17:10, 15:21, 11:22, 16:18)pa je Budućnost dobila društvo na čelu tabele sa svih sedam pobeda.

Fantastičan početak utakmice za domaću ekipu. Lamont Momo Džons je bio veoma raspoložen za igru i dirigovao seriju 8:1 na samom startu. Odličnom odbranom su Barani držali Zvezdu bez koša iz igre dobrih pet minuta. Nakon što je tajm autom reagovao Dejan Radonjić, probudili su se njegovi puleni i vezali četiri poena iz dva lepa protrčavanja Kuzmića i Jovića. Nismo videli veliki broj poena u prvoj četvrtini, kao ni faulova, ali je odbrana koju je postavio trener Pavićević radila kao sat i ukrala dosta lopti (čak četiri) igračima Crvene Zvezde. Ništa drugačije nije bilo ni u drugoj deonici što se tiče igre. Teško se dolazilo do poena, niko nije uspevao da pogadja u seriji, a najlepsi potez u ovom delu meča je sigurno “rampa” Oktavijusa Elisa nad Milkom Bjelicom. Iako su u dva navrata košarkaši Mornara imali po deset poena prednosti, morali su da strahuju za prednost na samom kraju poluvremena, jer je Marko Simonović odigrao fenomemalno u tih poslednjih nekoliko minuta i bio udarna igla svoje ekipe. Na poluvreme smo otišli sa minimalnom prednošću Mornara, 32:31.

Gosti su sjajno otvorili treću četvrtinu. Fantastičnom odbranom, Branko Lazić je zatvorio Džonsa, koji je bio najefikasniji pojedinac u prvom poluvremenu. Nakon serije 10:4, u korist Crvene Zvezde, Djordjije Pavićević je bio primoran da zatraži tajm aut. Balša Radunović je nastavio da pravi probleme odbrani gostiju i nastavio tamo gde je Džons stao nakon prvih 20 minuta, medjutim, to je bilo nedovoljno da Mornar vrati prednost i Zvezda je to vešto koristila da napravi dvocifrenu razliku. Nešto brži tempo igre u poslednjem kvartalu, nekoliko atraktivnih poteza Voltersa na jednoj i Elisa na drugoj strani, unelo je malo živosti u ovaj susret. U poslednih dva minuta, Zvezda je imala devet minuta prednosti, a priliku da unese dramu u ovaj susret propustio je Antabija Voler, dok u sledećem napadu, Stefan Jović pogadja trojku i praktično stavlja tačku na ovaj susret, a onda da budemo sigurni u ishod pobednika, pobrinuo se Marko Simonović svojom novom trojkom, pa je Crvena Zvezda savladala Mornar u gostima rezultatom 71:59 i pridružila se Budućnosti na vrhu tabele. Simonović je postigao 14 poena i bio najefikasniji pojedinac, a na drugoj strani jedan poen manje ubacio je Lamont Momo Džons.