Nepobediva Zvezda!

U derbiju 10. kola ABA lige Crvena Zvezda – Partizan 76:67(19:14, 19:8, 19:14, 19:31).

Crvena Zvezda je nepobediva u ABA ligi ove sezone. Crveno-beli su odigrali 3 četvrtine na vrhunskom nivou što je bilo dovoljno za 10. pobedu. Partizan je meč otvorio sa 5-0 i to je bilo jedino vođstvo gostiju. Zvezda je prvu četvrtinu dobila u svoju korist sa 19-14. Čelična odbrana ekipe Dejana Radonjića uspela je da u drugom periodu meča svede Partizan na svega 8 poena, a prvo poluvreme Zvezda je završila trojkom Vilijamsa u poslednjoj sekundi sa skoro pola terena.

U nastavku rasla je prednost momaka u crvenim dresovima. Na kraju trećeg perioda na semaforu je pisalo 57-36. U 32. minutu bilo +22 za Zvezdu(62-40) ali onda je posle tehničke greške trenera Radonjića usledio pad u igri koji su košarkaški Partizana znali da iskoriste. Partizan je napravio seriju 11-0 koju je Branko Lazić prekinuo trojkom u 35. minutu. Nervozno su igrali domaći i sve je ukazivalo na neizvesnu završnicu. Partizan se u jednom trenutku približio na samo -7(70-63) ali nije imao snage za preokret. Zvezdu je predvodio Branko Lazić sa 15 poena(tri trojke), a po 13 su postigli Blažič, Marjanović i Dženkins. Najbolji kod crno-belih bio je Milan Mačvan sa 20 poena, dok je Tepić ubacio 13. U sledećem kolu Crvena Zvezda putuje u Valjevo na megdan sa Metalcem, dok će Partizan ugostiti Mega Leks.