Nakon dramatičnog finiša, Krka slavila u Sremskoj Mitrovici!

U duelu dvije ekipe iz donjeg dijela tabele, u dramatičnom finišu, ekipa Krke je bila prisebnija i slavila protiv Mega Leksa rezultatom 95:96 (17:26, 33:18, 25:32, 20:20)

Mega je loše otvorila utakmicu, šutevima sa distance koji nijesu bili precizni, dok je bivši igrač Mege Marko Luković pomogao Krki da napravi seriju 18:4 na početku, od čega je on bio autor 15 poena. Do kraja prve četvrtine Mega je zaigrala agresivnije u oba pravca i uspjela da prednost smanji na devet poena razlike. Zagorac je nastavio seriju sa kraja prve četvrtine za Megu ali je Krka znala da odgovori prvenstveno preko Eliota koji je pravio probleme Megi na ofanzivnom skoku. Mega nakon par izgubljenih lopti Krke uspjela da se vrati kompletno u meč na 5 minuta do kraja drugog perioda. Do kraja četvrtine, na krilima raspoloženih Novaka i Zagorca, Mega je kompletirala preokret i sa 33 poena koliko je postigla u drugoj četvrtini, na odmor otišla sa 6 poena prednosti.

U drugom poluvremenu, Krka ponovo bolje otvara četvrtinu i sa 2 trojke Čebulara vraća utakmicu ponovo u neizvjesnost.Krka je uspjela da povrati prednost koja je u jednom trenutku u trećoj četvrtini iznosila 6 poena ali je zahvaljujući odličnom šutu za tri, noćas raspoloženog Novaka, ponovo se vratila rezultatska klackalica, pa se u zadnju četvrtinu ušlo sa poenom prednosti za ekipu Krke.Ekipe su se smjenjivale u vođstvu i minimalne prednosti su imali i jedni i drugi ali se u egal ušlo 4 minuta pred kraj.Matic Rebec je nakon toga pogodio svoj specijal, trojku sa preko 9 metara i donio prednost Krki, onda je nastupio period nepromišljenih poteza, promašenih zicera obje ekipe koje su kulminirali promašenim bacanjima za Rebeca,Novaka i Čebulara.Luković je dalekom trojkom približio Krku pobjedi ali je Mushidi u sledećem napadu odgovorio istom mjerom.Rojc je u dva navrata bio polovičan sa bacanja donoseći prednost od 4 poena Krki, a konačan rezultat postavio je Kostja Mushidi trojkom u poslednjim sekundama meča.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Matic Rebec i Marko Luković (11 skokova) sa po 23 poena, dok je Megu predvodio noćas izvanredni Novak sa 27 poena od čega 7 trojki i Zagorac sa 19 poena. U sledećem kolu, Mega ide u goste Igokei dok Krka dočekuje MZT Skoplje.