Najlošiji igrač Cedevite rešio ludnicu u Zagrebu!

U zagrebačkom Domu Sportova, Zadar i Cedevita odigrali su jedan zaista fenomenalan i uzbudljiv meč!

Obe ekipe odlično su započele ovaj meč napadački, Cedevita je nastavila sa odličnim šuterskim raspoloženjem, ali ni njihov večerašnji rival nije zaostajao u šutu za tri poena. Cedevita je imala početkom meča i 9 poena prednosti, ali je ekipa Aramisa Naglića ubrzo došla do jednog poena zaostatka. Do kraja četvrtine ova dva tima su se po jednom smenila u vođstvu, pa je porva četvrtina završena rezultatom 21:20 u korist Cedevite. I u drugoj deonici ekipe su rešetale protivničke koševe izvan linije 6,75, a krajem perioda Zadar je imao prednost od 6 poena na svom kontu. Na poluvreme se otišlo rezultatom 47:42 za Zadrane nakon pogođene trojke Ive Ivanova.

U trećoj četvrtini gledali smo nešto drugačiju sliku. Nakon trojke Kevina Marfija za smanjenje prednosti Zadra na 3 poena, kreće serija gostujuće ekipe, 12:3 kojom prvi put podižu prednost na više od 10 poena. Ali, nakon toga kreće serija Cedevite, 15:3, kojom ponovo dolaze do prednosti i uvode utakmicu u četvrtu četvrtinu, u koju se ušlo sa rezultatom 72:71.

Sredinom poslednje deonice, Zadar usled loše odbrane domaćina dolazo do 7 poena prednosti, ali onda na scenu stupa Vil Čeri! Čeri je ubacio 7 uzastopnih poena i doneo izjednačen rezultat – 85:85! Nakon toga sledi prazan hod u igri i jednih i drugih. Cedevita je dobro štitila svoj koš, ali je na drugoj strani pravila jeftine greške u trenucima kada je trabala slomiti meč. Džošua Bostik zatim postiže dva poena iz teške situacije, da bi ubrzo faulirani Musa pogodio oba penala i postavio rezultat 87:87. Na 27 sekundi do kraja, Vil Čeri je brutalno izblokirao Bostika, ali je na drugoj strani promašio trojku. Ostalo je 6 sekundi do kraja, nakon tajm-auta Aramisa Naglića, Džošua Bostik je prosledio loptu otvorenom Luki Božiću koji je promašio šut za pobedu Zadra i tako se rezultatom 87:87 otišlo u produžetak.

Zadar je imao inicijativu tokom većeg dela produžetka sve dok nisu napravili faul nad Džananom Musom na šutu za tri poena, nakon koga je klupa Zadra dobila tehničku grešku. Musa je pogodio 3/4 penala i nakon izvedene lopte sa strane pogodio trojku. Nakon faula u napadu Ivanova Zadar je dobio još jednu tehničku a Musa je bio precizan sa penala i doveo Cedevitu do vođstva 100:96. Nakon toga, Lovre Bašić pogađa trojku sa deset metara i vraća neizvesnost u ovaj meč, a onda je Vil Čeri izgubio loptu i napravio faul nad Lukom Božićem koji je oba puta bio precizan sa linije penala. 6 sekundi je ostalo do kraja produžetka a loptu u ruke je uzeo Roko Leni Ukić. Najlošiji igrač Cedevite na ovoj utakmici krenuo je kroz sredinu u prodor i pogodio za pobedu Cedevite – 102:101!

CEDEVITA – ZADAR 102:101 (21:20, 21:27, 30:24, 15:16, 15:14)

Dvorana: “Dom Sportova” Zagreb; Gledalaca: 1000; Sudije: Juras, Stefanović, Arsenijević;

Cedevita: Ukić 9 (8as), Krušlin 17, Džonson 0, Katić, Nikols 7, Žganec 2, Musa 18, Čeri 18 (5as, 4 ul), Markota 5, Ramljak 0, Stipanović 11, Marfi 15;

Zadar: Nouls 20 (7as, 6sk), Bašić 6, Ivanov 18 (11sk), Kraljević 0, Jelenović, Krajina 6, Bostik 28, Vuković 0, Brzoja 0, Špralja 7, Erslan, Božić 16 (9sk);