MZT pobijedio Tajfun i izbacio ga iz ABA lige

MZT Skopje je fantastičnim preokretom u drugom poluvremenu na domaćem terenu pobijedio Tajfun rezultatom 77:70 (21:22,18:25, 22:12, 16:11) u prvoj utakmici 25. kola Regionalne lige, te na taj način su ostavili slovenačku ekipu bez nada u opstanak u ABA ligi.

MZT je bolje otvorio utakmicu, imali su prednost 10:3, ali se u nastavku četvrtine Tajfun konsoliduje i do kraja četvrtine preuzima vodstvo 21:22. U drugoj četvrtini dominirao je Tajfun, podigao je razliku na dvocifrenu (33:45). Na poluvremenu je rezultat bio 39:47.

Utakmica je prelomljena u drugom poluvremenu, kada domaćini odličnom igrom u oba pravca preokreću prednost Tajfuna iz prvog dijela igre. U 14 minuta igre u drugom poluvremenu Tajfun je postigao samo 14 poena a primili su 26. MZT je otišao na 66:59 i do kraja utakmice nisu dozvolili da im se Tajfun približi.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je Marko Luković sa 19 postigutih poena i pet skokova. Dvocifreni su bili još i njegov stariji brat Uroš Luković sa 14 poena i šest skokova, Đorđe Drenovac je dodao 15 poena i sedam skokova, te Damjan Stojanovski sa 14 poena.

U gostujućem sastavu dvocifreni su bili Ceola Clark sa 16 poena, pet skokova i šest asistencija, Jacob Parker je dodao 14 poena i 12 skokova (9 ofanzivnih) i Sandi Čebular sa 11 poena.

Ovim porazom slovenačka ekipa je i definitivno ostala bez šansi za opstanak u ABA ligi. U posljednjem kolu, u oproštaju od regionalne lige na domaćem terenu dočekuju Igokeu. Utakmica je na rasporedu u subotu, 5. marta u 17.00 sati. MZT je ovom pobjedom osigurao opstanak u ABA ligi, a u posljednjem kolu gostuju u Zagrebu Cedeviti u nedjelju, 6. marta u 19.00 sati.