MZT nadskakao Igokeu i slavio u utakmici bez odbrana

Igokea nije uspela da potvrdi dve velike pobede protiv Budućnosti i Cedevite. Iz Laktaša, bodove je odneo MZT u susretu na veliki broj poena.

Prvo poluvreme, a pogotovo drugu četvrtinu je obeležila brza košarka, na nepostavljene odbrane gde su se bolje snašli gosti. MZT je krajem prve četvrtine imao maksimalnih +9(18:27) posle trojke Jordana Minčeva. Igokea je uspela preko Deza Vašingtona da vrati rezultatski egal, pa i da povede(47:46) nakon slobodnog bacanja Dorela Rajta posle koša, uz faul Igora Penova. Gosti su uzvratili na krilima Damjana Stojanovskog i već pomenutog Minčeva, pa je na poluvremenu rezultat bio nestvarnih 57:63, a druga četvrtina je okončana rezultatom 37:36 što je izvesno rekord po broju postignutih poena u jednoj četvrtini kada je ABA liga u pitanju.

Igokea je u nastavku zaigrala angažovanije i čvršće u odbrani. MZT je u uvodnih šest minuta drugog poluvremena upisao isto toliko poena, a u tom intervalu su izabranici Dragana Bajića napravili seriju 11:0 za vođstvo 75:69. Sekvenca u kojoj je Danilo Šibalić pogodio dve trojke, Dorel Rajtu jednu, a zakucavanje je imao Nikola Jevtović. Kada se činilo da “Igosi” konačno imaju željenu igru, a i rezultat, goste su ipak u igri održali Bret Bejli i rezervista Boban Stajić.

U poslednjoj četvrtini se igralo “koš za koš“. Sve do poslednje minute niti jedna ekipa nije imala prednost od dva poseda, a ključni čovek MZTa u finišu je bio Bojan Trajkovski. Krilni centar i reprezentativac Makedonije je prvo pogodio trojku za 95:96, a potom je pogodio još jednu za 99:101 na ulazu u poslednjih 60 sekundi. Na drugoj strani je Dezi Vašington bio neprecizan van linije 6,75m, a tačku na ovaj meč je stavio Damjan Stojanovski svojom četvrtom trojkom večeras. Dorel Rajt je pokušao nakon tajm-auta Igokee da pogodi za tri poena, ali bio je neprecizan, pa su bodovi otišli u Skoplje.

Ovom pobedom, MZT se iskupio za poraz od Zadra pred svojim navijačima, dok je Igokea propustila priliku da izbije na čelo ABA lige, zajedno sa Crvenom zvezdom i Budućnosti. Obe ekipe su sada na omjeru od po 2 pobede i 2 poraza. U narednoj rundi takmičenja, šampion Makedonije će dočekati Cibonu, dok će Igokea gostovati u Beogradu Partizanu.

IGOKEA – MZT SKOPLJE 99:108 (20:27, 37:36, 22:16, 20:29)

Igokea: Ponjavić 4, Rajt 29, Gajić 3, Glogovac 0, Nikolić 0, Vašington 21, Milošević 13, Jevtović 11, Radivojević 2, Ljubičić 5, Šibalić 9, Rikić 2

MZT Skoplje: Garsija 7, Stajić 5, Džensen 0, Mekić 0, Lalić 14, Penov 4, Minčev 19, Trajkovski 17, Mamuzić 0, Stojanovski 23, Maslinko 2, Bejli 17