Mrak pa šok: Čebular doneo Krki slavlje u Zagrebu!

U dramatičnom meču u “Domu sportova” u Zagrebu, nakon velike borbe košarkaši Krke su slavili protiv Cedevite rezultatom 83-82, pogotkom Sandija Čebulara sekund pre kraja meča! Utakmicu obeležio i prekid od 15 minuta zbog nestanka struje. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi Marko Luković sa 20 poena, a pratili su ga Dimec sa 17 i Čebular sa 16. U domaćem timu Zganec 15, Bilan 13.

Tokom prve četvrtine, domaćin je vrlo brzo nametnuo svoj ritam i serijom 12-2 došao do 11 poena prednosti (19-8). Najraspoloženiji u ovom periodu je bio Miro Bilan koji je postigao 7 poena. Na kraju prvog period, Cedevita je vodila 23-15.
Druga četvrtina je protekla u ravnopravnoj borbi, nijedna ekipa nije uspevala da napravi neku veću seriju, pa je rezultatsko odstojanje uglavnom bilo isto. Ipak, najviše zahvaljujući raspoloženim Lukoviću i Rebecu, gosti iz Novog Mesta su pred sam kraj četvrtine uspeli da smanje prednost, pa je tako rezultat nakon 20 minuta bio 40-34 za domaće.

Dobra završnica prvog poluvremena, kao da je dala vetar u leđa ekipi iz Slovenije, pa su odličnom igrom u trećoj četvrtini uhvatili potpuni priključak. Lukoviću i Rebecu se priključio i raspoloženi Dimec, dok su prednost Cedevite održavali Skoti Hopson i Pjer Džekson.Ipak krka je nakon trojke Rebeca, i polaganjem Dimeca uhvatila potpuni prikljucak i prisla na samo poen zaostatka za Cedevitom. Ipak umesto da gosti potpuno preokrenu rezultat, zahvaljujući odličnoj odbrani Babića i poenima pod faulom u kontri, Cedevita se vratila na +4.  Ipak u narednom napadu Rebec pogađa još jednu trojku, i na poslednju pauzu domaćin odlazi sa samo poenom prednosti!

Početak poslednjeg perioda je dosta podsetio na drugu četvrtinu. Krka je napadala i pokušavala da dođe o kompletnog preokreta, ali su Zagrepčani uspešno odolevali. Na 3:37 do kraja, pri rezultatu 75:73 za Cedevitu i napadu za Krku, odjednom je došlo da prekida meča usled nestanka struje u Domu sportova. Prekid je trajao 15 minuta.
Nakon prekida Krka dolazi konačno do izjednačenja, zahvaljujući Lukoviću. Igralo se koš za koš, sve dok Čebular nije pogodio za 3 poena, 2 minuta pre kraja i doneo prvu prednost Krki još od početka utakmice. Usledila je dosta nervozna igra na obe strane, dosta promašenih šuteva i slobdnih bacanja, ali je na kraju ipak Cedevita ušla u poslednji minut sa prednošču 82-81. Izabranici Veljka Mršića su nakon toga imali priliku i da odu na +3, ali je Miro Bilan promašio zicer. 34 sekundi do kraja Krka je imala napad za vođstvo. Vidno istrošeni Rebec je promašio šut za 3, ali požrtvovani Kari je izborio “mrtvu loptu” i još jednu priliku za goste da povedu, na satu je bilo 14 sekundi. Međutim ni ovu priliku nisu iskoristili gosti, jer je Čebular nagazio na aut liniju 6 sekundi pre kraja. Košarkaši Cedevite su imali zadatak da samo ubace loptu u igru i probaju što duže da je zadrže a da ne budu faulirani. Ipak usled odličnog presinga igrača Krke, Arapović je loše izveo loptu sa strane, požrtvovani Luković je uspeo da odbijenu loptu vrati u igru pre nego što je prešla aut liniju, a ona je došla do Čebulara, koji se nalazio sam pod košem Cedevite, i koji je lako poentirao 0.6 sekundi pre kraja. Šok u Zagrebu! Veljko Mršić je odmah tražio tajm-aut. Lopta je odmah iz prekida išla ka Bilanu, koji je uputio dosta težak šut, ali lopta nije išla ni blizu koša, i gosti su počeli da slave!