Mornar ubjedljiv protiv Olimpije!

U 17 kolu ABA lige, Mornar je u svojoj “Topolici” ubjedljivo slavio nakon što su vodili čitavog meča protiv ekipe Olimpije rezultatom 93:70 (22:14, 27:18, 19:22, 25:16).Mornar je ovom pobjedom napravio korak naprijed u borbi za opstanak ove sezone.

Domaći su bolje otvorili meč dok se ekipa Olimpije mučila u napadu protiv agresivnije odbrane Mornara koja je u prvih 6 minuta susreta dozvolila isto toliko poena gostima.Olimpija se konsolidovala preko Jeffersona ali je i Mornar uzvratio na krilima raspoloženog Pavića i završio četvrtinu sa 8 poena prednosti.Nakon konfuzne igre obje ekipe početkom drugog perioda, Mornar je uspio da poenima iz kontre ode prvi put na dvocifrenu prednost.Period dobre igre Mornara krunisao je Ellis sa nekoliko dobrih poteza u oba smjera.Janković je ofanzivnim skokovima unio dozu samopouzdanja svojoj ekipi pa su uspjeli da smanje prednost domaćih na 10 poena 2 mina prije odlaska na odmor.Nakon timeouta trenera Pavićevića, Mornar je zaigrao angažovanjije i ponovo se do kraja četvrtine vratio na maksimalnu prednost koju su imali večeras od “plus 17”.

Mornar je drugo poluvrijeme započeo sa nekoliko “putovanja” na liniju za slobodna bacanja gdje su domaći bili polovični ali su uspjevali da tokom trećeg perioda zadrže dvocifrenu prednost stečenu u prvom poluvremenu preko Ellisa koji je nastavio da bude faktor u oba smjera.Mornar je u trećoj četvrtini imao i 19 poena prednosti ali je ona završena rezultatom 68:54.U poslednjem periodu, Mornar je rutinski priveo utakmicu kraju a posebno se istakao Mugoša koji je u ovom periodu pogodio 4 od svojih 6 trojki u ovoj utakmici.Mornar je na kraju slavio sa 23 razlike što čini najveću razliku kojom su domaći vodili tokom utakmice.

Najefikasniji u ekipi Mornara bili su Vukota Pavić sa 20 poena i 8 skokova a pratili su ga Ellis sa 19p i 8 skokova i Mugoša sa takođe 19 poena (6/7 za 3 poena).Kod gostiju najbolji je bio Mulalić sa 18 poena a pratio ga je Jefferson sa 15.