Mornar savladao Krku i prekinuo niz od 5 uzastopnih poraza u ABA ligi

U prvoj utakmici 11.kola ABA lige, Mornar je u Baru savladao Krku rezultatom 86:73(22:31, 25:15, 17:12, 22:15)

Krka je mnogo bolje otvorila utakmicu u Baru, trojac Luković-Čebular-Kastrati je pogađao iz svih pozicija pa je već u prvoj četvrtini ekipa iz Novog Mesta imala dvocifrenu prednost(18:28). Mornar je živnuo ulaskom Oktaviusa Elisa koji je doneo sigurnost u reketu dok je Antabia Voler bio nepogrešiv van linije za tri poena pa je Mornar na krilima svojih šutera i sa nekoliko laganih poena iz reketa preokrenuo rezultat već do kraja prvog poluvremena kada je na semaforu pisalo 47:46

Domaći sastav je u trećoj četvrtini podigao odbranu na još veći nivo, Krka nije uspela da pronađe rešenje a ovaj period je obeležio i veliki broj izgubljenih lopti na obe strane. Viđeno je mnogo ofanzivnih faulova i jako malo lepih poteza, u takvoj se igri se Mornar bolje snašao a ovaj period je završen rezultatom 64:58 za domaćina. Jure Ritlop je uz zvuk sirene pogodio za tri poena ali nakon pregledanog snimka, sudija Jovčić je ustanovio da Ritlop ipak nije na vreme uputio svoj šut tako da se rezultat nije promenio.

U poslednjoj deonici se igralo “koš za koš” skoro osam minuta a onda su usledili poeni Džonsa, nakon toga su usledila dva neuspešna napada Krke da bi Elis prikucavanjem podigao prednost na osam razlike(77:69) a tu prednost je domaća ekipa uspela da zadrži do samoga kraja. Konačan rezultat je bio 86:73.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu su bili  Lamont Džons i Antabija Voler sa po 20 poena a istakao se i Oktavijus Elis sa 17 poena i 12 skokova. Kod gostiju, najbolji je bio Marko Luković sa 17 poena a dvocifreni su još bili Čebular sa 15, Eliot sa 14 i Rebec sa 11 poena.

Mornaru je ovo treća pobeda u ABA ligi dok je Krka upisala drugi uzastopni poraz i sada je na omjeru od po pet pobeda i poraza. U narednom kolu Mornar gostuje Igokei u Laktašima dok će u Novom Mestu gostovati Partizan u jednom od derbija 12.kola.