Mornar predvođen Nidamom i Lukovićem silan u Zadru

U poslednjoj utakmici 17. kola ABA lige, Mornar je slavio u Zadru rezultatom 77:93 i tako došao na korak od plasmana u plej-of regionalnog takmičenja.

Bolje je otvorio utakmicu Mornar i stekao dvocifrenu prednost 12-22 već na polovini prve četvrtine. Ipak, uspeo je Zadar da konsoliduje redove i do kraja prve četvrtine smanji zaostatak na samo 5 poena. Luković je bio previše dominantan i domaći košarkaši nisu uspeli da pronađu rešenje za njega. Odličnom odbranom Mornar je dobio lake poene iz tranzicije, dok su se napadi Zadra sveli na soliranje Bostika, koji se činio se previše nervozan. Nije uspeo Zadar da smanji prednost gostiju iz Bara i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 35-54.

Mnogo bolje je krenuo Zadar u trećem periodu i iz minuta u minut je smanjivao prednost gostiju. 4 minuta pre kraja treće četvrtine bilo je samo -9. Serijom Rejli-Rosa od 5 poena, Mornar ponovo stiže do ubedljive prednosti 69-55. Ta razlika ostala je i do kraja trećeg perioda 59-73. U četvrtoj četvrtini igralo se bez previše tenzija, Zadar nije uspevao da stigne do jednocifrenog zaostatka, pa je kraju rezultat bio 77-93.

Ovom pobedom, Mornar je došao na korak od plasmana u plej-of. Izabranici Mihaila Pavićevića imaju 10 pobeda, pet kola pre kraja regularnog dela ABA lige. Iza njih je Partizan sa 9, odnosno FMP i Zadar sa po 8 pobeda, ali Zadar i Partizan imaju slabiji međusobni okršaj od Barana. U narednoj rundi takmičenje, u Baru će gostovati Budućnost, dok će Zadar putovati u Laktaše.

ZADAR – MORNAR 77:93 (19:24, 16:30, 24:19, 18:20)

Zadar: Nouls 18, Bašić 0, Vladović 2, Ivanov 9, Kraljević 17, Krajina 4, Bostik 10, Vuković 2, Brzoja 7, Špralja 0, Božić 8

Mornar: Pavićević 0, Ćalić 0, Mićović 5, Nidam 22, Mijović 0, Pavić 0, Vujošević 0, Mugoša 4, Rejli-Ros 19, Vranješ 20, Bakić 2, Luković 21(14 skokova)