Mornar nemoćan u Sremskoj Mitrovici

Mega Bemaks je od samoga početka nametnula svoj ritam i do kraja susreta uspela da iskontroliše rezultat protiv gostiju iz Bara.

Izabranici Dejana Milojevića su poveli 4:0 nakon dva koša Goge Bitadzea. Mladi Gruzijac je odlično počeo utakmicu na obe strane parketa, a Mega je dobrom odbranom svela Mornar na samo 4 poena u prvih 6 minuta utakmice. Vlatko Čančar je pogodio dva šuta za domaćina, pa je rezultat bio 16:4 sredinom prve četvrtine. Dilan Enis je sa svoje dve trojke otvorio drugi period za tada maksimalnih +13(25:12). Do poluvremena, gosti su uspeli da spuste zaostatak na jednocifrenu razliku, bilo je 41:32.

U nastavku se igralo uglavnom “koš za koš“, Mornar niti u jednom trenutku nije uspeo da vrati razliku na jednocifren zaostatak, tako da je Mega bez većih problema upisala bodove na domaćem parketu. Konačan rezultat je bio 91:70.

U narednom kolu, Megu očekuje još jedna utakmica u Sremskoj Mitrovici gde će ugostiti Petrol Olimpiju, dok će Mornar u Baru igrati protiv FMPa.

MEGA BEMAKS – MORNAR 91:70 (19:12, 22:20, 21:19, 29:19)

Mega Bemaks: Rebić 19, Marjanović 5, Čančar 20, Čarapić 0, Bitadze 18, Jovičić 0, Lazić 9, Koprivica 0, Samardžiski 0, Enis 14, Fundić 3, Kapetanović 3

Mornar: Hadžibegović 0, Ćalić 0, Mićović 13, Nidam 5, Mijović 0, Pavić 2, Šepard 5, Mugoša 0, Rejli-Ros 8, Vranješ 16, Bakić 7, Luković 14

Izvor: /MegaBemax/YouTube/