Mornar nemoćan u krcatom Pioniru, Zvezda lako do 1-0 u seriji

Košarkaši Crvene zvezde pobedom su započeli odbranu titule, savladali su Mornar sa 91:63 i tako poveli sa 1-0 u seriji.

Dosta sporo je otvoreno prvo polufinale, a Lazić je posle samo 2 minute igre napravio 2 faula. Na sredini četvrtine rezultat je iznosio mizernih 9:6(od kojih je Ročesti postigao 7 poena) za Zvezdu. Domaćin je igrao sjajno u odbrani i za 9 minuta je primio samo 11 poena i tako stigao do prve dvocifrene prednosti(22-11). Vukota Pavić je uspeo da smanji zaostatak svoje ekipe pa je rezultat na kraju prve deonice iznosio 22-14.

Na prve poene u drugoj četvrtini se čekalo čak 2 minute, a led je probio Omić(24-14), dok je Nidam ubrzo uzvratio. Davidovac sjajnim zakucavanjem i Feldim trojkom su doneli novu maksimalnu prednost(+13) Zvezdi na polovini drugih 10 minuta(31:18). “Crveno-beli” su nastavili u istom ritmu, odbrana je bila skoro besprekorna, a napad je izgledao poprilično dobro što je rezultiralo sa +19 na poluvremenu(41:22).

Gosti su preko Vranješa pokušali da se vrate u meč, ali bezuspešno jer je Ročesti trojkom doneo 20 poena prednosti svojoj ekipi(44-24). Nije se Mornar predavao i do polovine treće četvrtine je smanjio zaostatak na prihvatljivijih 14 poena(52-38). Nisu uspeli “Barani” da ozbiljnije priprete pa je pred poslednjih 10 minuta rezultat iznosio 64:59.

Feldin i Antić su trojkama doneli svojoj ekipi +19(72-53) i rešili svaku dilemu oko pobednika. Nisu stali “Crveno-beli” pa je 5 minuta do kraja meča bilo +26(79-53). Prednost je rasla i do +31, a meč je završen rezultatom 91:63

CRVENA ZVEZDA – MORNAR 91:63 (22:14, 19:8, 23:27, 27:14 )

Zvezda: Kešelj 8, Davidovac 2, Lazić 3, Antić 5, Dobrić 7, Feldin 23, Janković 2, Ročesti 10, Omić 10, Lesor 2, Enis 2, Bjelica 17

Mornar: Pavićević 0, Ćalić 1, Mićović 6, Nidam 16, Mijović 0, Pavić 12, Vujošević 10, Mugoša 0, Ros 12, Vranješ 4, Bakić 2