Mornar bez rešenja u Beogradu. Crvena zvezda ubedljivo slavila

Izabranici Milana Tomića bolji od Mornara 104:71!

Od prvog minuta Crvena zvezda je kontrolisala utakmicu i dopustila rezultatski minus samo u trećoj deonici. Bili Beron je napravio razliku u prvoj četvrtini koju šuterski neraspoloženi gosti nisu uspeli da ugroze. Izuzev Bobi Brauna i Wallera, niko iz ekipe Mornara nije bio ni blizu dvocifrenog učinka, što je bilo dovoljno Crvenoj zvezdi da neočekivano ubedljivo upiše novi trijumf u ABA ligi. Nemoć pod obručem uz jako loš procenat šuta za tri poena ekipe Mornara 5/26, bio je presudni faktor u ovoj utakmici. Nakon velikog rezultatskog minusa sa poluvremena (50:32) gosti nisu uspeli da u nastavku pronađu napadački ritam i uz dodatnih 54 poena protivnika, ništa osim ubedljivog poraza se nije moglo očekivati. Ovo je najubedljivija pobeda Crvene zvezde ove sezone i uz činjenicu da je protiv jednog od glavnih konkurenata za plej-of, daje još više na važnosti.
Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Beron (18 poena) Odžo (16 poena, 10 skokova) i Ristić sa 14 poena i 5 skokova. Kod gostiju jedino raspoloženi Waller (19 poena) i Braun (19 poena, 5 asistencija)

Nakon ovog kola, Crvena zvezda je lider tabele bez ijednog poraza, dok ekipa Mihaila Pavićevića ima učinak od 2 pobede i 6 poraza i deli 10.mesto sa Petrol Olimpijom.