Milojević: “Kada imate ovako mladu ekipu, samopouzdanje brzo pada”

Veliko iznenađenje je napravio Zadar u Sremskoj Mitrovici savladavši Megu Bemaks rezultatom 71:73.

U okviru 10. kola ABA lige, Zadar je slavio u Sremskoj Mitrovici i tako upisao četvrtu pobedu u ovom takmičenju. Izabranici Aramisa Naglića sada imaju trijumf više od Mega Bemaksa.

Zadar je u dva navrata imao prednost od 11 poena razlike, krajem druge četvrtine i početkom trećeg perioda, ali sastav Dejana Milojevića je napravio preokret i poveo 68:66 na nešto više od jedne minute do kraja utakmice. Ipak, serijom 7:1 u finišu, gosti su prelomili susret i odneli vredne bodove iz Sremske Mitrovice.

U pobedničkom sastavu, briljirao je Džoš Bostik sa 27 poena.

Posle poraza, medijima se obratio trener Mege:

Čestitam Zadru na pobedi. Imali smo šanse koje nismo iskoristili, promašili smo slobodna bacanja za pobedu. Zadar je iskoristio svoje šanse i dobio meč. Prvo poluvreme je bilo defanzivno veoma loše, u drugom poluvremenu to je bolje izgledalo, ali napad nas uopšte nije služio celu utakmicu. Šutirali smo 20 odsto za tri poena i 50 odsto sa linije penala, promašili smo čak 10 slobodnih bacanja i imali smo 22 promašene trojke. Pri egal rezultatu je to jednostavno previše. Idemo dalje, da probamo da se dignemo, jer kad imate ovako mladu ekipu samopouzdanje jako brzo pada”.

Nikola Rebić se nada boljem rezultatu u Laktašima protiv Igokee u narednom kolu:

Težak poraz za nas. Posle pauze u regionalnom takmičenju, gde smo imali dosta vremena da se dobro spremimo i velikom željom da izađemo sa pozitivnim rezultatom iz ove utakmice ipak nismo uspeli. Međutim, ima još dosta da igra, koliko god da smo kikseva napravili i dalje ima prostora za popravku. U prvom poluvremenu smo dopustili Zadru da se razigra, steknu opuštenost i da dolaze do lakih poena. Kad se takve stvari dešavaju ni sreća neće da vas pogleda. Okrećemo se duelu sa Igokeom i da probamo da ostvarimo što bolji rezultat u Laktašima”.

Trener Zadra, Aramis Naglić je istakao važnost ove pobede:

Čestitao bih kolegi Dejanu Milojeviću na odličnoj utakmici. Za nas je ovo izuzetno važna pobeda. To je treći trijumf u gostima i s obzirom na naše ciljeve, a to je opstanak u ABA ligi, pa je sa te tačke gledišta vrlo vredan. Pobedili smo ekipu koju veoma respektujemo, a ovo je ujedno i prva pobeda Zadra protiv Mege na njihovom terenu čime ovaj trijumf ima još veću vrednost. Ono što nas raduje iz utakmice u utakmicu je da ekipa pokazuje jedinstvo, čvrstinu i stabilnost kad se meč lomi, što će nam i te kako biti potrebno u utakmicama koje nam slede”.

Najbolji igrač današnje utakmice, Džošua Bostik je izjavio da je tim vredno radio na treninzima:

Iskreno, ne želim da zvučim nadmeno, ali zaista smo poslednjih par nedelja vredno radili na treninzima na našem napretku. Trudili smo da budemo što bolji iz dana u dan. Ova utakmica i naša pobeda je još jedan dokaz tog našeg napretka. Trener je spremio odličnu taktiku za ovu utakmicu, sjajno nas je pripremio. Među igračima vlada veliko zajedništvo i moram da priznam da niko u našoj svlačionici nije iznenađen zbog ovog rezultata”.