Mićović presudio bivšem klubu

U poslednjoj utakmici 8. kola ABA lige, Mornar je pred svojim navijačima savladao Igokeu rezultatom 87:83.

Mornar je imao prednost čitavim tokom susreta. Gosti su poravnali samo početkom prve četvrtine kada je Marko Ljubičić pogodio za dva poena(5:5). U prvom poluvremenu je prednost vicešampiona Crne Gore konstantno rasla, a u jednom trenutku je bilo 36:24 posle koša Dereka Nidama. Igokea je uspela da smanji na 40:36 krajem druge četvrtine, ali je onda Nikola Gajić faulirao Nemanju Vranješa prilikom šuta za tri poena, a bek Crne Gore je bio precizan sva tri puta. Na poluvremenu, rezultat je bio 43:38.

Domaći sastav je kontrolisao stečenu prednost čitavim tokom treće četvrtine. Izabranici Dragana Bajića su uspeli da priđu na četiri poena zaostatka posle poena Marka Ljubičića(54:50), ali Mornar je napravio novu seriju i otišao na +13 početkom poslednje deonice(69:56). Ipak, gosti se nisu predavali, pa su na 40 sekundi do kraja utakmice stigli na samo 2 koša zaostatka(83:81). Čovek odluke za Mornar je bio Strahinja Mićović. Bivši košarkaš upravo Igokee je preuzeo odgovornost, pogodio za tri poena i tako rešio dilemu oko pobednika.

Nakon ovog kola, Mornar ima 4 pobede i 4 poraza, dok je Igokea na skoru 3/5. U 9. kolu, Mornar će gostovati u Zagrebu kod Cedevite, dok će Cibona gostovati u Laktašima kod Igokee.

MORNAR – IGOKEA 87:83 (25:17, 18:21, 24:18, 20:27)

Mornar: Ćalić 0, Mićović 11, Nidam 22, Pavić 8, Šepard 5, Mugoša 2, Rejli-Ros 14, Vranješ 13, Bakić 1, Luković 11

Igokea: Ponjavić 16, Li 18, Gajić 2, Glogovac 14, Vašington 0, Radivojević 8, Ljubičić 8, Šibalić 9, Rikić 8