Mega uverljiva na startu sezone

Izabranici Dejana Milojevića su pokazali da imaju veliki potencijal i da su bez ikakve dileme kandidat za plasman u plej-of ABA lige.

Podatak da Cibona nije niti jednom vodila u Sremskoj Mitrovici dovoljno govori o uverljivoj i ubedljivoj igri Mega Bemaksa na startu sezone. Već u prvoj četvrtini se videlo da će Dilan Enis biti značajno pojačanje za Dejana Milojevića, a problem u reketu “Vukova” je pravio i Stefan Fundić. Domaći su nastojali u prvoj četvrtini da igraju brzo i na veliki broj poseda, a gosti su svesno ili nesvesno prihvatili taj ritam, pa je nakon deset minuta košarke na semaforu pisalo 31:22. U drugoj četvrtini Mega je uglavnom poentirala preko Sinoveca, Fundića i Čančara, a razliku su konstantno održavali na oko 10 poena, pa je na poluvremenu bilo 57:48.

Cibona je na startu drugog poluvremena uspela da priđe na -5(60:55) nakon poena Klivlenda Melvina, međutim visoki igrači Mege su uspeli da povežu nekoliko uzastopnih poena i tako spreče nalet gostiju. Prelomni trenutak meča se desio krajem treće četvrtine kada su pri rezultatu 72:60 domaći napravili seriju od 8:0 i tako rešili pitanje pobednika. Izabranici Slobodana Subotića su u poslednjoj deonici u par navrata uspeli da spuste zaostatak na 9 poena, ali bolje od toga nisu mogli. Konačan rezultat je bio 95:88.

MEGA BEMAKS – CIBONA 95:88 (31:22, 26:26, 23:19, 15:21)

Mega Bemaks: Rebić 12, Sinovec 4, Marjanović 0, Čančar 17, Bitadze 12, Jovičić 0, Lazić 7, Koprivica 0, Samadržiski 4, Enis 23, Fundić 16, Kapetanović 0

Cibona: Bilinovac 8, Uljarević 0, Žorić 24, Ćorić 8, Melvin 9, Novačić 3, Bošnjak 7, Rozić 17, Ljubičić 0, Gospić 10, Mandić 0, Hol 2