Mega savladala motivisanu Cibonu u hali “Pinki”!

Domaći nakon neizvesne završnice slavili sa 82:80!

Nakon ubedljivog poraza na svom terenu od Zadra, iako su bili autsajderi na papiru pre početka meča, želeli su igrači Cibone pobedu u Sremskoj Mitrovici. I bili su jako blizu.
Vodili su domaći tokom čitave prve četvrtine neznatnom razlikom, ali su zagrebčani ipak uspeli mini-serijom 5:0 da na prvu pauzu odu sa prednošću (15:18). Bolje su otvorili i drugu deonicu i otišli na maksimalnih +8 (24:32), međutim posle prvog poluvremena imali su svega tri poena prednosti (37:40). Kako su košarkaši Cibone serijom stvorili rezultatsku prednost u drugoj četvrtini, na isti način su domaći na krilima sjajnog Goge Bitadzea uspeli doći do maksimalne prednosti još početkom drugog poluvremena. Ponavlja se scenario i u trećoj četvrtini, kao u prve dve, te ekipa u vođstvu ne uspeva da prelomi meč, već deonicu završava rezultatom na jedan posed lopte. (64:62). Tek u poslednjoj četvrtini smo gledali egal utakmicu, sa rezultatskom klackalicom od prvog do poslednjeg minuta, u kom Mega polaganjem Goge Bitadzea u poslednjoj sekundi napada ponetira za konačnih 82:80!
Pokušali su šutem za tri poena gosti iz ugla da dođu do pobede, ali je ova izuzetno neizvesna završnica donela Megi 2 boda.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi Goga Bitadze (28 poena, 6 skokova), Aščerić (16 poena, 7 skokova, 7 asistencija), Koprivica (12 poena, 6 asistencija i 5 skokova). U suprotnom taboru Novačić je meč završio sa 14 poena, uz samo još Uljarevića sa dvocifrenim učinkom (10 poena, 2 asistencije). Mega je zadržala drugu poziciju iza Crvene zvezde, dok je Cibona upisala šesti poraz i nalazi se na 8.mestu tabele ABA lige.