Mega napravila ogroman iskorak ka opstanku na Jadranu

Izabranici Dejana Milojevića su savladali Krku u Novom Mestu i tako došli jako blizu željenog cilja. Konačan rezultat je bio 73:82.

Košem Dominika Eliota za 2:0, domaćin je poveo prvi i poslednji put na susretu. Gosti su bili izuzetno šuterski raspoloženi u prvoj deonici koju su rešili u svoju korist rezultatom 16:26. Krka je u drugoj četvrtini zaostajala i 16 poena(25:41), ali su dobrom odbranom do kraja drugog perioda uspeli da smanje na prihvatljivih 35:46 nakon 20 minuta košarke.

U nastavku ista slika na parketu. Krka se mučila u napadu i jako teško stizala do poena dok su izabranici Dejana Milojevića igrali tečno i bez mnogo izgubljenih lopti. Početkom četvrte četvrtine, gosti su napravili seriju 10:0 i otišli na maksimalnih +20(57:77) i tako rešili pitanje pobednika. Na kraju je bilo 73:82.

Radosav Spasojević je bio najbolji u pobedničkoj ekipi sa 14 poena, Alfa Kaba i Kostja Mušidi su dodali 13 poena, a dvocifren učinak je imao i Rade Zagorac, on je utakmicu završio sa 12 poena. Kod Krke je najraspoloženiji bio Marko Luković sa 17 poena, Matic Rebec i Dominik Eliot su upisali po 12, a Ron Kari 11 poena.

Nakon ovog kola, obe ekipe imaju 7 pobeda i 14 poraza, ali Mega Leks ima bolji međusobni susret i nešto lakši raspored do kraja takmičenja. Oni će u narednom kolu u Sremskoj Mitrovici ugostiti Igokeu dok će Krka gostovati u Skoplju MZTu. To će biti jedan od ključnih susreta koji bi mogao odlučiti koja će se ekipa nakon 26 kola naći na začelju tabele i tako izgubiti status ABAligaša.