Mega ispustila bodove u Zagrebu

Sastav Dejana Milojevića je imao dvocifrenu prednost krajem treće četvrtine, ali Cedevita je uspela da preokrene i slavi rezultatom 75:73.

Prvo poluvreme je obeležila slaba napadačka igra sa obe strane. Timovi su smenjali u vođstvu, a na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 33:33. Gosti su preko Goge Bitadzea i Aleksandra Lazića treću četvrtinu otvorili serijom 7:0, a tu prednost je Mega održavala čitavim tokom trećeg perioda. Jure Zdovc je u toj sekvenci bio poprilično nezadovoljan nekim sudijskim odlukama, a sve je kulminiralo tehničkom greškom za slovenačkog trenera. Zahvaljujući tome, gosti su krajem treće četvrtine imali i dvocifrenu prednost(45:55).

Na sličan način kao i večerašnji protivnik, Cedevita je u prvim minutama poslednje deonice napravila seriju 7:0 i uspela da anulira prednost Mege. Čovek odluke za šampiona Hrvatske je bio Vil Čeri. Američki plejmejker je pri rezultatu 68:68 poentirao uz faul Ognjena Jaramaza, a nakon dobre odbrane svoje ekipe, Čeri je opet bio precizan, samo ovaj put za tri poena što je dovelo domaći tim na nedostižnih +6(74:68). Bitadze je svojom trojkom 19 sekundi pre kraja meča vratio nadu izabranicima Dejana Milojevića(74:73). Na drugoj strani je Damir Markota bio polovičan sa linije slobodnih bacanja, ali Mega nije uspela da u poslednjem napadu kreira izglednu poziciju za šut, pa su bodovi ostali u Zagrebu.

Nakon ovog trijumfa, Cedevita se izjednačila na drugoj poziciji sa Crvenom zvezdom po broju pobeda u regionalnom takmičenju, ali aktuelni šampion ABA lige ima bolji međusobni susret i utakmicu manje. Megi je ovo bio 12. poraz nakon 17 odigranih kola, pa borba za opstanak još uvek nije okončana. Upravo će izabranici Dejana Milojevića sledeće sedmice imati priliku da stave tačku na to pitanje, s obzirom da će direktni konkurent, ekipa MZTa gostovati u Sremskoj Mitrovici. Cedevita će u sledećem kolu putovati u Ljubljanu na megdan Olimpiji.

CEDEVITA – MEGA BEMAKS 75:73 (19:14, 14:19, 18:24, 24:16)

Cedevita: Ukić 10, Krušlin 2, Džonson 2, Katić 0, Nikols 13, Žganec 1, Musa 14, Čeri 12, Markota 11, Stipanović 10

Mega: Mušidi 7, Rebić 10, Sinovec 7, Čančar 2, Jaramaz 7, Bitadze 23, Jovičić 0, Lazić 6, Koprivica 0, Fundić 11