Marinković spasao Partizan protiv Olimpije

Partizan je u veoma teškoj utakmici savladao Olimpiju sa 86:85. Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Hečer sa 20 poena i 4 asistencije, Veličković sa 13 poena i 5 skokova i Marinković sa 12 poena i 6 skokova. U Olimpiji je Janković imao 21 poen i 12 skokova, Džeferson 18 poena i 5 asistencija, Hrovat 12 poena i 5 skokova i Oliver 11 poena i 6 skokova.

Olimpija je na početku meča bila uspešnija u šutu za tri poena od Partizana, ali su crno-beli uspeli da održe priključak kroz dobar ofanzivni skok. Kada je Partizan uspeo da poboljša odbranu na spoljnim igračima Olimpije i počeo da pogađa u napadu, slovenačka ekipa je spuštala loptu u reket i preko Jankovića  preuzela vođstvo u završnici prve četvrtine. Ovaj period je završen rezultatom 20:22.

U drugoj četvrtini oba tima su slabo šutirala za tri poena i morala da štetu popravljaju ofanzivnim skokom. Partizan je zahvaljujući boljoj kontroli izgubljenih lopti mogao da računa na više poena iz tranzicije. Olimpija je uspela da fokus napada delimično prenese u reket što je bilo dovoljno da se održi prednost na 41:42.vanja-marinkovic-i-partizan-potpisali-prvi-ugovor

Olimpija je zahvaljujući boljoj realizaciji šuta za tri poena naparavila razliku na početku treće četvrtine. Partizan se u igru vratio zahvaljujući dobroj odbrani, poenima iz tranzicije i dve pogođene trojke (iako je realizacija šuta sa distance bila vrlo loša). Olimpija je i pored velikog broja izgubljenih lopti uspela da održi prednost poenima sa niskog posta u završnici ovog perioda. U poslednju četvrtinu se ušlo sa rezultatom 58:63.

U poslednjoj četvrtini viđena je košarka očajnog kvaliteta. U moru promašenih zicera i izgubljenih lopti na prste jedne ruke su se mogli izbrojati dobri potezi. Partizan se zahvaljujuci dobroj odbrani primakao Olimpiji. U završnici regularnog dela utakmice  Džeferson je svojim šutevima spolja postigao bitne poene za Olimpiju, dok je na drugoj strani Hečer svojim prodorima iskreirao poene za sebe i MajstorovićaMajstorović je imao i dodatno slobodno bacanje za pobedu, ali nije uspeo da pogodi, pa se u produžetak ušlo sa rezultatom 75:75.

U produžetku se svaki napad igrao kao da je poslednji, a lopta je išla u ruke igrača koji su navikli da odlučuju mečeve. Marinković je trojkom u poslednjem napafu Partizana doneo svome timu pobedu, dok su Džeferson i Oliver propustili šansu da iz teških šuteva donesu preokret u poslednjim sekundama.