Marinković i Mazalin uzdrmali Zurosovu klupu

Zadar je uspeo pred svojim navijačima da napravi veliko iznenađenje i savlada Budućnost kojoj je ovo bio četvrti uzastopni poraz u ABA ligi. Konačan rezultat je bio 78:76.

Budućnost je katastrofalno otvorila utakmicu u “Krešinom domu”, Zadar je preko Marinkovića pogađao u reketu a Ramljak je dao doprinos van linije za tri poena pa su domaći početkom druge deonice imali maksimalnih +18(31:13). Do kraja prvog poluvremena, gosti su se sabrali, pojačali intenzitet u odbrani i uspeli nakon trojke Markusa Vilijamsa da na veliki odmor odu sa pristojnih -7(47:40).

U nastavku su se izabranici Iliasa Zurosa sabrali, pored Seada Šehovića koji je jedini davao veći doprinos u napadu za goste u prvom delu, u igru su se uključili još neki igrači, pre svih Bojan Subotić i Suad Šehović pa je Budućnost došla i do preokreta(56:57). Kada se činilo da Zadar više nema snage i da će im kratka rotacija onemogućiti da budu ravnopravan rival do kraja susreta, Ivan Marinković je opet preuzeo odgovornost, pogodio tri puta u kratkom periodu pa je treća četvrtina završena rezultatom 63:63.

U poslednjoj deonici Zadar je dva puta dolazio do četiri poena prednosti ali u oba navrata je Suad Šehović pogađao trojku u sledećem napadu i tako držao svoj tim u igri na nezgodnom gostovanju. Nakon poena Ramljaka za 77:76, ušlo se u poslednje dve minute gde je viđena revija promašaja na obe strane pa je Budućnost imala 10 sekundi za poslednji napad na susretu. Markus Vilijams je preuzeo odgovornost, pokušao za dva poena ali nije pogodio pa su bodovi ostali u Zadru. Ivan Ramljak je pogodio slobodno bacanje još za konačnih 78:76.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Ivan Marinković sa 22 poena, Lovro Mazalin je odigrao odličnu utakmicu sa 17 poena a u izostanku Jakova Vladovića, ključan doprinos je imao Ivan Ramljak sa 14 poena. U porazu Budućnosti, jedina svetla tačka je bio Sead Šehović sa 21 poenom dok su Bojan Subotić, Markus Vilijams i Suad Šehović utakmicu završili sa 11 poena.

Zadru je ovo bila šesta pobeda u ABA ligi i sada imaju dve više od Karpoša, MZTa i FMPa koji dele poslednju poziciju. Četiri pobede ima i Mornar ali oni svoj susret sa Cibonom igraju sutra. Budućnost je nakon ovog poraza umanjila šanse za drugo mesto na tabeli s obzirom da sada imaju dve pobede manje od Partizana. U narednom kolu u Podgoricu stiže Mega Leks dok će Zadar put Beogradu na najteže gostovanje u ligi, kod Crvene Zvezde.