Lorbek namestio nišanske sprave, Olimpiji bodovi u Sremskoj Mitrovici

Iako su krajem treće četvrtine izabranici Dejana Milojevića imali 7 poena prednosti, Olimpija je uspela da preokrene rezultat i pobedi.

Prvo poluvreme je obeležila brza košarka, na “poen više“, baš onako kako nas je Mega sve navikla u prethodnim godinama. Domaći su bolje startovali i nakon trojke Aleksandra Lazića stigli do maksimalnih +9(14:5), međutim Olimpija je na krilima Devina Olivera zadržala priključak, a onda i preokrenula posle koša Džordana Morgana(18:19).

Gosti su drugu četvrtinu započeli na sličan način kao i Mega prvu, pa su nakon trojke Domena Lorbeka otišli na svojih maksimalnih 9 poena prednosti(29:38). Izabranici Dejana Milojevića su pokušavali do kraja prvog poluvremena da smanje zaostatak i to su uspeli zahvaljujući novoj trojci Lazića, pa je nakon 20 minuta košarke rezultat bio 46:48.

Domaći su u nastavku zaigrali mnogo angažovanije u odbrani što je rezultovalo preokretom. Mega je posle koša Goge Bitadzea imala 68:61 u poslednjem sekundama treće četvrtine, ali ni to im nije bilo dovoljno za trijumf na ovom susretu. Mega je ostala bez ideja u napadu u poslednjoj deonici. Lazić, Čančar i Enis su promašili veliki broj šuteva, pa se ušlo u neizvesnu završnicu gde je čovek odluke bio Domen Lorbek.

Nekadašnji reprezentativac Slovenije je prvo pogodio trojku za 76:81 nakon što je Bitadze promašio zicer na drugoj strani, a onda je nekoliko trenutaka kasnije i rešio pitanje pobednika sa još jednim pogotkom van linije 6,75m. Na kraju, konačan rezultat je bio 77:86.

Nakon ovoga kola, oba tima imaju učinak od dve pobede i poraza. U narednom kolu će u Ljubljani gostovati Mornar, dok će Mega putovati u Podgoricu gde će igrati protiv Budućnosti.

MEGA BEMAKS – PETROL OLIMPIJA 77:86 (22:25, 24:23, 22:15, 9:23)

Mega: Rebić 18, Marjanović 4, Čančar 11, Čarapić 0, Bitadze 12, Jovičić 0, Lazić 13, Koprivica 0, Samardžiski 0, Enis 14, Fundić 5, Kapetanović 0

Olimpija: Kastrati 0, Radulović 2, Oliver 12, Špan 3, Bubnić 9, Badžim 3, Morgan 20p 10s, Lorbek 15(5/5 za tri poena), Betl 8, Jurček 4, Hrovat 14