Kumovski okršaj pripao Džikiću

Budućnost je bez većih problema savladala Megu u Podgorici, što znači da će šampion Crne Gore i nakon 5 kola biti na vrhu ABA lige.

U prvoj četvrtini je viđena izjednačena košarka, Mega je pratila ritam domaćih, ali od poslednje minute prve četvrtine, pa sve do sredine druge četvrtine, Budućnost je napravila seriju 20:2 i praktično na taj način rešila pitanje pobednika. Gosti su ipak preko Stefana Fundića i Nikole Rebića uspeli da spuste zaostatak, pa je na poluvremenu rezultat bio 42:33.

Izabranici Aleksandra Džikića su brzo ispunili bonus u trećem periodu, međutim Mega to nije uspela da materijalizuje na pravi način. Dosta šansi su gosti imali u toj sekvenci, ali rešenja igrača Dejana Milojevića su bila katastrofalna, pre svega u napadu. Sve je to kaznio, prvo Nemanja Gordić, a onda i Nikola Ivanović trojkom uz zvuk sirene, na isteku treće četvrtine, za 61:50. Do kraja susreta, Mega nije došla u priliku da se izbori za neizvesnu završnicu, pa su bodovi ostali u Podgorici.

Ovom pobedom, Budućnost se nalazi na vrhu tabele u ABA ligi, sa skorom od četiri pobede i jednim porazom, što znači da će šampion Crne Gore i nakon ovoga kola ostati na prvoj poziciji s obzirom da imaju bolji međusobni duel od Crvene zvezde. U narednom kolu, Budućnost će gostovati u Ljubljani kod Olimpije, ali pre toga ih očekuje okršaj sa Galatasarajom u okviru trećeg kola Evrokupa. Meč će se igrati u “Morači” u sredu. Što se tiče Mege, oni su upisali treći poraz u ABA ligi, a priliku za povratak na pobednički put će imati protiv Cedevite u Sremskoj Mitrovici narednog vikenda.

BUDUĆNOST VOLI – MEGA BEMAKS 84:64 (20:19, 22:14, 19:17, 23:14)

Budućnost: Ivanović 16, Šehović 6, Barović 1, Starovlah 6, Gordić 17, Ilić 6, Z.Nikolić 0, Gibson 9, Popović 11, Lendri 8, D.Nikolić 4

Mega: Rebić 5, Marjanović 3, Čančar 11, Čarapić 0, Bitadze 9, Jovičić 0, Lazić 7, Koprivica 0, Samardžiski 0, Enis 23, Fundić 6, Kapetanović 0