Krka upisala sedmi uzastopni poraz u ABA ligi

U direktnom okršaju dve ekipe koje se bore za opstanak na “Jadranu”, FMP je slavio protiv Krke rezultatom 78:60(20:15, 19:14, 14:15, 25:16).

Marko Luković se vratio na parket nakon povrede zbog koje je odsustvovao skoro dva meseca međutim ni to nije pomoglo njegovom timu da upiše pobedu u ABA ligi. Izabranici Dejana Mihevca su pretrpeli sedmi uzastopni poraz i sada im predstoji grčevita borba za opstanak.

Gosti iz Novog Mesta su držali egal 19 minuta da bi nakon poena Apića i Čovića domaćin otišao na +10(39:29) i sa tim rezultatom je završeno prvo poluvreme. U nastavku su izabranici Branka Maksimovića održavali stečenu prednost, Džona Bolden je još jednom izveo nekoliko atraktivnih poteza a posebno će ostati upamćeno prikucavanje nakon promašene trojke Filipa Čovića za 61:48 kada je FMP i prelomio utakmicu. Konačan rezultat je bio 78:60.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Dragan Apić sa 18 poena, Filip Čović je utakmicu završio sa 14 a Džona Bolden sa 13 poena. Kod Krke, najzapaženiji pojedinac je bio Sandi Čebular sa 14 poena dok su Marko Luković i Žiga Dimec susret okončali sa 10 poena.

Ovom pobedom FMP se izjednačio na tabeli sa Mornarom, Mega Leksom, Karpošem i Krkom. Sve ekipe imaju po pet pobeda i jedanaest poraza nakon 16. kola. U narednoj rundi takmičenja, ekipi iz Železnika sledi gostovanje Igokei u Laktašima.

Krka je upisala sedmi uzastopni poraz a do kraja sezone nemaju nimalo lagan raspored, u naredna tri kola ih očekuju susreti protiv Budućnosti, Crvene Zvezde i Cedevite pa je utisak da se ova ekipa nalazi u nikad težoj situaciji u poslednjih pet godina kada je u pitanju opstanak na “Jadranu”.