Kovačević heroj Zadra!

U hrvatskom derbiju u Višnjiku, domaći Zadar pobjedio je Cibonu rezultatom 85:84 nakon dosta preokreta i drame šutem u zadnjim sekundama Kovačevića!

Otvorili su gosti bolje utakmicu nakon par trojki i brzih poena iz tranzicije ali su se do kraja četvrtine igrači Zadra konsolidovali i došli do izjednačenja.Početak je obilježila brza igra obje ekipe i igra u serijama.Izgubila je Cibona ritam u napadu pa je Zadar napravio preokret.U nastavku je Cibona zaigrala agresivnije pa se vratila u utakmicu, gdje su se obje ekipe smjenjivale u vođstvu usled serija prvo Cibone a posle i Zadra.Na kraju prvog poluvremena, Zadar je zadržao minimalnu prednost nakon dosta oscilacija obje ekipe.

U nastavku je u prva 4 minuta viđeno čak 3 nesportska prekršaja odakle je Cibona izvukla najveću korist, tako što se odvojila na 7 poena prednosti najviše zahvaljujući Šakiću i Žoriću.U nastavku se nastavilo sa sličnom igrom sa velikim brojem izgubljenih lopti i igrom koš za koš pa je na početku zadnjeg perioda, Cibona imala minimalnu prednost.Reynolds je dobro otvorio četvrtinu ali je noćas fantastični Barać ponov vratio Zadar u igru.Nakon lošeg šuta za 3 tokom utakmice, u završnici je viđena serija trojki obje ekipe, prvenstveno Reynoldsa koji je vezao 3 trojke u kratkom vremenskom periodu.Nakon konfuzije u zadnjem minutu, Zadar je došao do posjeda za pobjedu gdje je Ramljak šutem za 3 promašio sve a na pravom mjestu u zadnjim sekundama meča, Kovačević je floaterom donio slavlje Zadranima.

Najbolji kod domaćih bili su neprikosnoveni Barać sa 26 poena i 9 skokova i Marinković sa 21 poenom.Kod Cibone istakao se Reynolds sa 27 poena(5 trojki) i 9 asistencija a pratio ga je Šakić sa 14.